Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 80 gości
S T A R T arrow PUBLICYŚCI arrow Braun Grzegorz arrow Grzegorz Braun realizuje film o więzionej katoliczce z Kanady
Wednesday 26 February 2020 19:28:03.28.
W Y S Z U K I W A R K A
Grzegorz Braun realizuje film o więzionej katoliczce z Kanady Drukuj Email
Wpisał: KSD   
24.05.2014.

Grzegorz Braun realizuje film o więzionej katoliczce z Kanady

 

W Kanadzie holokaust aborcyjny pochłonął prawie cztery miliony osób

 

 

Mary Wagner od wielu lat modliła się pod klinikami aborcyjnymi, rozmawiała z kobietami, które zamierzały poddać się aborcji. Wielu wręczała kwiaty. Niektóre z kobiet i ich dzieci udało się ocalić. Obecność Mary nie była na rękę "biznesowi aborcyjnemu". Jej aresztowanie i uwięzienie miało się stać symbolem, który zniechęci innych obrońców życia. Katoliczka z Kanady od blisko dwóch lat przebywa w więzieniu.

 

Kanada jest jedynym krajem na świecie, gdzie nie reguluje się prawnie spraw związanych z zabijaniem dzieci nienarodzonych. Od 1969 roku, kiedy zalegalizowano przerywanie ciąży przez tamtejszy parlament, holokaust aborcyjny pochłonął prawie cztery miliony osób. Zgodnie z prawem kanadyjskim człowiekiem jest tylko ten, kto się zdrowo urodzi.

         Choć na temat sprawy Mary Wagner milczą kanadyjskie media, informacja o losie uwięzionej dotarła do Polaków. W jej obronie stanęli m.in. polscy politycy; a przed ambasadą Kanady w Warszawie odbył się protest wyrażający solidarność z kanadyjską katolicką. Salę sądową w Toronto, na której odbywają się rozprawy Mary Wagner licznie wypełniają nasi rodacy, wśród nich reżyser Grzegorz Braun, który realizuje film dokumentalny o tym - jak to sam ujął - jednym z najważniejszych procesów naszej epoki.

 

Na stronie KSD opublikowaliśmy wywiad z Grzegorzem Braunem, który opowiedział o przebiegu procesu i kulisach produkcji filmowej: http://ksd.media.pl/aktualnosci/2161-grzegorz-braun-kreci-film-o-jednym-z-najwazniejszych-procesow-naszej-epoki

--
Biuro Prasowe
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy

Zmieniony ( 24.05.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.