Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 15 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Bluźnierstwa II arrow Kolejna bluźniercza symulacja Eucharystii w Austrii. Kardynał Schönborn "nie widzi".
Sunday 09 August 2020 02:01:31.30.
W Y S Z U K I W A R K A
Kolejna bluźniercza symulacja Eucharystii w Austrii. Kardynał Schönborn "nie widzi". Drukuj Email
Wpisał: bibuła   
02.06.2014.

Kolejna bluźniercza symulacja Eucharystii w Austrii

 

2014-5-30 http://www.bibula.com/?p=74847

 

Nuncjusz apostolski w Austrii, arcybiskup Peter Stephan Zurbriggen, zainterweniował w sprawie symulacji Mszy świętej, do jakich dochodzi w archidiecezji wiedeńskiej. Kardynał Christoph Schönborn unikał podjęcia problemu.

 

W kościele w Kottingbrunn (Dolna Austria) za zgodą proboszcza doszło do jednego z najcięższych przestępstw kościelnych. Kobieta i mężczyzna przebrani w szaty liturgiczne symulowali Ofiarę Mszy świętej. Sprzeciwił się temu tylko jeden z wiernych obecnych w świątyni.

 

Kardynał Schönborn postanowił jednak w tej sprawie nie interweniować.

 

Kolejną symulację sakramentu zaplanowano w tym samym kościele na 2 czerwca. Zareagował na to nuncjusz apostolski w Austrii – arcybiskup Peter Stephan Zurbriggen – który wezwał wiedeńskiego metropolitę do… wywiązania się z ciążących na nim obowiązków.

 

Jak się okazuje, w Kottingbrunn nie chodzi o odosobnione przypadki. Symulowanie Mszy świętej jest otwarcie usprawiedliwiane „brakiem księży”. Równocześnie proboszcz parafii, ks. Walter Reichel, jest jednym z sygnatariuszy „Wezwania do nieposłuszeństwa” – deklaracji austriackich modernistów domagających się sakramentalnego kapłaństwa dla żonatych mężczyzn i kobiet czy udzielania Eucharystii wszystkim chętnym.

 

Duchowni, którzy podpisali „Wezwanie” podkreślili, że będą unikać wielokrotnego sprawowania Mszy świętej w niedzielę, a także uniemożliwiać Służbę Bożą kapłanom z innych parafii. Sprawowaną w to miejsce przez świeckich liturgię Słowa austriaccy duchowni uznali za „Eucharystię bez księdza”. Jak donoszą niemieckie media, ks. Reichel „Wezwanie do posłuszeństwa” traktuje bardzo poważnie, m. in. do modlitwy wiernych zawsze dodaje wezwanie o „reformę Kościoła”.

 

Do symulacji Mszy świętej doszło niedługo po potwierdzeniu zaciągnięcia ekskomuniki przez Marthę Heizer. Austriaccy progresiści pokazują biskupom, że dawno utracili kontrolę nad parafiami własnej diecezji. Kardynał Schönborn miał też kłopoty z udzieleniem wyjaśnień nuncjuszowi apostolskiemu. Tłumaczył, że Kottingbrunn sprawowana była nielegalna liturgia słowa, tylko że „z Kanonem”.

 Źródło: katholisches.info mat

Za: Polonia Christiana - pch24.pl (2014-05-30)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.