Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 92 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Współcześni męczennicy arrow Pięć źródeł krwawych prześladowań chrześcijan. Prześladowani i zapomniani. Raport.
Sunday 25 October 2020 17:02:25.30.
migawki
 

25.10.20 Siedlce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”.

Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Pięć źródeł krwawych prześladowań chrześcijan. Prześladowani i zapomniani. Raport. Drukuj Email
Wpisał: kapucyni   
08.06.2014.

Pięć źródeł krwawych prześladowań chrześcijan.

Prześladowani i zapomniani. Raport

[fragment opracowania, przypomnienie. md]

https://www.kapucyni.pl/index.php/aktualnopci-mainmenu-389/3548-przesladowania-chrzescijan-raport

Materiały Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie

Pragniemy zaproponować Państwu naszą publikację: „Prześladowani i zapomniani. Raport o prześladowaniach chrześcijan w latach 2009-2010”.

W XXI wieku chrześcijanie wciąż są najbardziej narażeni na ataki ze strony przedstawicieli licznych systemów ideologicznych, totalitarnych, a także religijnych. W dzisiejszym świecie w ponad 70 krajach świata dochodzi do dyskryminacji chrześcijan ze względu na wyznawanie Jezus Chrystusa. Oznacza to, że w co trzecim kraju nie istnieje wolność religijna. 200 milionów chrześcijan rocznie jest krwawo i brutalnie prześladowanych.

W raporcie uwzględniliśmy 40. krajów, najbardziej typowych przykładów prześladowań. Jest to tylko fragment smutnej rzeczywistości, jaką jest prześladowanie chrześcijaństwa w XXI wieku. Na niemal 300 stronach książki oddajemy głos uciskanym Siostrom i Braciom w takich krajach jak Afganistan, Chiny, Korea Północna, Myanmar, Pakistan, Nigeria, Sudan, Wietnam czy Zimbabwe. Wiadomości o ich ciężkim losie otrzymujemy na bieżąco z pierwszej ręki, od biskupów, księży, sióstr zakonnych, pastorów i wiernych przebywających w krajach prześladowań. Tragiczne wiadomości o losie umęczanych katolików, protestantów i prawosławnych docierają do nas z krajów islamu, reżimów komunistycznych, ale też ze świata buddyzmu i hinduizmu.

Istnieje obecnie pięć źródeł krwawych prześladowań:
1) Islam wojujący.
2) Radykalny hinduizm.
3) Radykalny buddyzm.
4) Komunistyczne reżimy totalitarne.
5) Reżimy autorytarne.

Oddzielnym problemem, nie uwzględnionym w tej klasyfikacji, jest ludobójstwo dokonywane w krajach owładniętych konfliktami wojennymi. Chrześcijanie giną w sytuacjach wyglądających tylko z pozoru  jako „wojna”. Jako „ofiary wojenne” oddają życie podczas zgromadzeń modlitewnych, ponieważ stanowią wówczas łatwy cel ataków bandytów.

W książce przedstawiamy raporty z tragicznych miejsc wydarzeń w 40. krajach świata. Co roku życie setek tysięcy ludzi jest zagrożone tylko dla tego, że są oni wyznawcami Jezusa Chrystusa. Oprócz wielkiego ryzyka utraty życia i zdrowia, dodatkowo chrześcijanie narażeni są jeszcze na codzienne szykany, dyskryminację, utratę prywatnego mienia, co zostało bardzo precyzyjnie scharakteryzowane w naszej publikacji, ukazującej, że prześladowanie, to także codzienna dyskryminacja w sferze publicznej (w pracy, na ulicy, w społeczności sąsiedzkiej), a także w sferze prywatnej (w kręgu rodzinnym).

Raport „Prześladowani i zapomniani” ma przybliżyć polskiemu czytelnikowi nieznany los milionów ludzi, ponieważ w stereotypowym wyobrażeniu prześladowania chrześcijan kojarzą się wyłącznie z zamierzchłymi czasami Cesarstwa Rzymskiego. Jan Paweł II powiedział, że XX wiek był najkrwawszym okresem prześladowań ludzi za wiarę w Jezusa Chrystusa.

Niestety nowe tysiąclecie nie zapowiada poprawy ich sytuacji, czego dowodem są krwawe Święta Bożego Narodzenia 2010 oraz tragiczny początek Nowego Roku w Egipcie (zamach w Aleksandrii).

"Prześladowani i zapomniani. Raport o prześladowaniach chrześcijan w latach 2009/2010" opisuje następujące kraje:
Przykłady radykalnego islamu: Arabia Saudyjska, Afganistan, Algieria, Bahrajn, Bangladesz, Egipt, Etiopia, Indonezja, Irak, Iran, Jemen, Liban, Malediwy, Malezja, Maroko, Nigeria, Pakistan, Somalia, Sudan, Turcja, Ziemia Święta (Autonomia Palestyńska, Izrael).
Przykłady radykalnego buddyzmu: Bhutan.
Przykłady radykalnego hinduizmu: Indie, Nepal.
Przykłady reżimów totalitarnych: Chiny, Erytrea, Korea Północna, Kuba, Wietnam, Laos.
Przykłady dyktatur: Białoruś, Boliwia, Myanmar, Tadżykistan, Uzbekistan, Wenezuela, Zimbabwe.


Konflikty wojenne: wykorzystywane są również do przeprowadzania „czystek etnicznych i religijnych” na ludności cywilnej, podczas gromadzenia się chrześcijan na modlitwie. Takimi przykładami są masakry na chrześcijanach dokonywane przez oddziały „Armii bożego oporu” w Demokratycznej Republice Konga, czy ataki lewackich ugrupowań FARC-u w Kolumbii.

„Raport Prześladowani i zapomniani. Prześladowania chrześcijan w latach 2009/2010 jest głosem uciskanych, dyskryminowanych i prześladowanych chrześcijan, tych, którym zakneblowano usta, aby nie mogli powiedzieć światu o swoim losie. Publikacja jest też swego rodzaju wyrzutem sumienia dla ludzi cywilizacji Zachodu, cywilizacji stworzonej na wartościach chrześcijańskich. Mieszkańcy tego świata, dziś syci i samozadowoleni zapominają o losie uciskanych Sióstr i Braci w Chrystusie Panu”. (z recenzji naukowej: ks. prof. Tadeusza Bąka).

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.