Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 34 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Młodzież arrow Marysia Sokołowska wyjaśnia, dlaczego Donald Tusk jest zdrajcą
Monday 06 July 2020 08:00:21.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Marysia Sokołowska wyjaśnia, dlaczego Donald Tusk jest zdrajcą Drukuj Email
Wpisał: dziennik   
09.06.2014.

Marysia Sokołowska wyjaśnia, dlaczego Donald Tusk jest zdrajcą

 

2014-6-9 dziennik

 

[Tu skrót, ich reklamowa zanęta. Umieszczę całość, gdy mi ją ktoś przyśle. MD]

 

Tygodnik "wSieci" publikuje wywiad, w którym Marysia Sokołowska wyjaśnia, dlaczego premier Donald Tusk jest zdrajcą

Zbuntowana *) 17-latka z Gorzowa Wielkopolskiego, która powiedziała Donaldowi Tuskowi w twarz, że jest zdrajcą, wreszcie zabrała głos i w tygodniku „wSieci” wyjaśnia, dlaczego jej zdaniem premier dopuścił się zdrady. Manifest licealistki ma 10 punktów.

------------------------------

*) Nie zbuntowana, lecz NORMALNA, tylko odważniejsza od innych, kolego (??) redaktorze! MD
--------------------------

W punkcie pierwszym Marysia Sokołowska pisze: Pan Premier odebrał mi perspektywy:

Tysiące wykształconych, młodych osób, po latach studiowania nie potrafią znaleźć dla siebie miejsca na polskim rynku pracy. Nie mogą przebić się przez sieć układów i znajomości, skazani są na pracę za grosze. To prowadzi do emigracji zarobkowej, ucieczki z Polski.

Następnie dziewczyna wyjaśnia, że jej zdaniem Pan Premier nie szanuje Polski, przypominając wypowiedź obecnego premiera sprzed 27 lat.

Mam tu konkretnie na myśli to, co ukazało się na przykład w 1987 roku na łamach magazynu "Znak". Wówczas Donald Tusk argumentował, że "Polskość to nienormalność". Że Polska - mówiąc w skrócie - to pewne urojenie.

Marysia Sokołowska zwraca również uwagę na zadłużenie kraju i widmo katastrofy demograficznej, które wisi nad Polską*). W punkcie trzecim manifestu oburza się na bezprecedensowy skok na pieniądze z Funduszu Rezerwy Demograficznej. Odkładane wcześniej środki posłużyły do łatania dziury budżetowej - wyjaśnia licealistka. W punkcie czwartym podkreśla, że mamy najmniejszą dzietność spośród wszystkich krajów UE oraz że rząd nie potrafi przygotować spójnej polityki prorodzinnej.

==================

*)To jej „włożyli w usta”, bo przecież ta KATASTROFA JUŻ JEST U NAS od dwóch dziesięcioleci. Ona to na pewno wie. MD]

===================

Punkt piąty to zarzut pod adresem Donalda Tuska, że pozwala na propagowanie ideologii gender, a szósty - że pod rządami Pana Premiera nie czuje się bezpiecznie.

Najwięcej Marysia Sokołowska poświęca miejsca na wytłumaczenie, jak Pan Premier wspiera zakłamywanie historii. Wyrzuca Tuskowi, że brał udział w obaleniu rządu Jana Olszewskiego w 1992 roku, że przyłożył rękę do zapewnienia w ten sposób bezkarności agentów służb komunistycznych. Oburza się, że generał Wojciech Jaruzelski został pochowany z honorami, podczas gdy jej ojciec musiał czekać 10 lat w "wolnej" Polsce na zatarcie wyroku skazującego go na więzienie, chociaż dostał go za wierną służbę ojczyźnie. Nie chciał złożyć przysięgi wojskowej na wierność armii broniącej władzy ludowej w przymierzu z ZSRR - pisze licealistka z Gorzowa Wielkopolskiego i przechodzi do kolejnego punktu pod tytułem:

Pan Premier nie chce wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej.

Na miano zdrady narodowej zasługuje dobrowolne oddanie w ręce Rosjan badania katastrofy smoleńskiej, w której tragicznie zginęli Nasz Prezydent Lech Kaczyński oraz elita polityczna Polski. Pan Premier pozwolił na to, by wersja rosyjskiego MAK stała się wersją obowiązującą w świecie, bo wolał wówczas jeździć na nartach, niż błyskawicznie sprostować kłamstwa gen. Anodiny - tłumaczy Marysia Sokołowska.

W punkcie dziewiątym, jako jeden z dowodów na zdradę, 17-latka podaje, że Pan Premier udaremnił potrzebne odwierty. Nie pisze tego wprost, ale łatwo się zorientować, że chodzi o sprawę odwiertów w poszukiwaniu gorących źródeł, na jakie próbował uzyskać zgodę ojciec Tadeusz Rydzyk:

Czy polski patriota mógłby świadomie torpedować realizację odwiertów geotermalnych w Toruniu? Miały one przecież służyć Polsce. W tym studentom WSKSiM, by mogli mieszkać w ogrzewanych akademikach.

Argument ostatni, przemawiający za dopuszczeniem się zdrady, to to, że kultura osobista Pana Premiera pozostawia wiele do życzenia. - Panu Premierowi łatwo przychodzi szydzenie ze słabszych i wyśmiewanie ich. Pamiętam, jak wyśmiał publicznie starsze panie z Rodziny Radia Maryja - tłumaczy zbuntowana licealistka na łamach tygodnika "wSieci". [mówię ci, ty łobuzie: NORMALNA!! MD]

 
« poprzedni artykuł
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.