Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 49 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow anty-sztuka. satanizm. arrow NIE dla bluźnierstwa. Radni napisali do dyrektora Festiwalu Malta
Sunday 05 July 2020 13:00:54.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

 
W Y S Z U K I W A R K A
NIE dla bluźnierstwa. Radni napisali do dyrektora Festiwalu Malta Drukuj Email
Wpisał: pch24   
10.06.2014.

„Nie” dla bluźnierstwa. Radni napisali do dyrektora Festiwalu Malta

 

2014-6-10 pch24

 

Podczas sesji rady miasta Poznania zostało odczytane oświadczenie wyrażające sprzeciw wobec spektaklu „Golgota Picnic”. „Spokojnie, ale też stanowczo, prosimy Pana o rezygnację z wystawienia tego spektaklu w Poznaniu” – czytamy w piśmie skierowanym do Michała Merczyńskiego, dyrektora Festiwalu Malta, w ramach którego ma być wystawiony bluźniercze widowisko.

Pod listem skierowanym do dyrektora Malta Festiwal  podpisało się 23 z 37 radnych. List został przedstawiony także do wiadomości dyrektora Wydziału Kultury i Dziedzictwa UM Roberta Kaźmierczaka, Zastępcy Prezydenta Miasta Poznania Dariusza Jaworskiego, Prezydent Miasta Poznania Ryszarda Grobelnego, Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka  oraz Prezes Zarządu AQUANET S.A. Paweł Chudziński. Firma AQUANET S.A. jest sponsorem festiwalu.

 „Ze smutkiem i niepokojem dowiedzieliśmy się o planowanych, w ramach Festiwalu Malta, w dniach 27. i 28. czerwca, przedstawieniach sztuki Rodrigo Garcii Golgota Picnic. Przedstawienie to wzbudziło we Francji i Hiszpanii falę protestów środowisk katolickich, które odczytały treści przedstawiane przez reżysera jako jednoznacznie bluźniercze.

 Przypominając, że bluźnierstwem nazywamy słowa uwłaczające temu, co jest ogólnie poważane lub co jest przez religię uznane za święte, chcemy wskazać najistotniejszą przyczynę naszego niepokoju” – piszą radni.

 Autorzy pisma zauważają, że „dodatkową okolicznością – być może niezauważoną przez organizatorów – jest fakt, że w dniach 27. i 28. czerwca będziemy obchodzić dwa katolickie święta: Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Pamiętając o tym szczególnym czasie, w którym chcemy dziękować Bogu za Jego miłość – symbolizowaną przez te dwa Serca – musimy stwierdzić, że wystawianie wówczas sztuki, która przedstawia Chrystusa jako źródło zła – jest szczególnie bolesnym dysonansem”.

 „Zdajemy sobie sprawę, że krzyż Chrystusa jest obrażany wielokrotnie – także przez ludzkie grzechy – i być może przez te zjawiska, które bulwersując Rodrigo Garcię, skłoniły go do stworzenia spektaklu. Jesteśmy jednak przekonani, że Festiwal Malta – finansowany w znacznej mierze z publicznych pieniędzy – nie powinien obrażać tego, co dla nas oraz dla wielu tysięcy mieszkańców Poznania (a zatem i mecenasów Festiwalu) – jest największą świętością. Dlatego spokojnie, ale też stanowczo, prosimy Pana o rezygnację z wystawienia tego spektaklu w Poznaniu” – czytamy w rezolucji.

 Na posiedzeniu obecni byli również mieszkańcy Poznania, również ci związani z Krucjatą Różańcową za Ojczyznę oraz z Poznańskim Związkiem Patriotycznym - Wierni Polsce.

Korzystając ze strony protestuj.pl, przeciwko bluźnierczemu widowisku zaprotestowało już ponad 50 tys. internautów. Pseudo-sztuka zatytułowana „Golgota Picnic” ma zostać wystawiona w ramach poznańskiego Malta Festival. Spektakl hiszpańsko-argentyńskiego autora – Rodrigo Garcii, wyraża nienawiść do Chrystusa i zarzuca chrześcijaństwu sprzyjanie seksualnemu wykorzystywaniu nieletnich przez księży i zakonników, a także przemocy i w ogóle całemu złu, jakie jest na świecie.

 Widowisko obfituje w groteskowe i lubieżne sceny, podczas których drwi się z Męki i Śmierci Pana Jezusa na krzyżu. Ponadto sztuka jest wulgarna i pełna pornograficznych odniesień do Pisma Świętego, przedstawia groteskową wizję ukrzyżowania Chrystusa, ze scenami seksualnymi i obelgami pod Jego adresem. Chrystus w „sztuce” przedstawiany jest jako egoista i antyspołeczny oszust. Na scenie często padają pod jego adresem wulgarne określenia.

 Wciąż można , trzeba dołączyć do protestu!

 

Do wyrażenia swego sprzeciwu w dniach planowego bluźnierstwa wzywa także „Krucjata Różańcowa za Ojczyznę”. [głównie, Kolego egocentryku!! Głównie!! md]

 Głosami oburzenia nie przejmują się organizatorzy spektaklu reagując na nie kpiną. Więcej czytaj tutaj

Źródło: FB/PCh24.pl luk

Zmieniony ( 10.06.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.