Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 26 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow anty-sztuka. satanizm. arrow Ministerstwo dało milion złotych na Malta Festival. Poznań  jeszcze trzy...
Saturday 04 July 2020 07:03:17.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Ministerstwo dało milion złotych na Malta Festival. Poznań  jeszcze trzy... Drukuj Email
Wpisał: pch24   
13.06.2014.

Ministerstwo dało milion złotych na Malta Festival. Poznań – jeszcze trzy...

 

2014-6-13 pch24

 

Malta Festival – cykl „wydarzeń kulturalnych” w Poznaniu, podczas którego ma dojść do wystawienia pseudo-sztuki „Golgota Picnic” – jest dotowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego kwotą miliona złotych. Trzy razy więcej dokłada samorząd.  Tak oto finansujemy bluźnierstwa.

Malta Festival Poznań od wielu lat otrzymuje dotacje w trybie trzyletnim w ramach programu MKiDN Wydarzenia artystyczne priorytet Teatr i taniec – dowiedzieliśmy się w Centrum Informacyjnym Ministerstwa. To właśnie jedno z wydarzeń teatralnych – wystawienie bluźnierczej pseudo-sztuki „Golgota Picnic” – wzbudziło wielkie społeczne protesty – już niemal 60 tys. ludzi wysłało do szefów festiwalu list z żądaniem rezygnacji z tego przedstawienia.

W ministerstwie dowiedzieliśmy się, że w latach 2010-12 r. i 2013-15 r. dotacja dla poznańskiego Festiwalu wynosi 1 mln zł rocznie. Według rzecznika ministerstwa wielkość dotacji „jest odzwierciedlaniem wysokiej oceny niezależnych ekspertów biorących udział w selekcji wniosków – w ostatnich latach w toku procedury konkursowej Festiwal uzyskuje pierwszą pozycję rankingową”.

Dotacja MKIDN dla Malta Festival stanowi niespełna 20 proc. całości budżetu przedsięwzięcia, które w ponad 60 proc. jest finansowane z dotacji samorządowych.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego nic nie robi sobie z protestów katolików, którzy nie życzą sobie, by z ich podatków finansowano bluźnierstwa. W przedstawieniu „Golgota Picnic”, prócz haniebnej nazwy, jawnie drwi się z Męki Pańskiej i obrzuca obelgami Pana Jezusa. Co więcej, na swej stronie internetowej ministerstwo nadal promuje Malta Festival.

W związku z tym Krucjata Młodych organizuje w Warszawie – pod budynkiem MKDiN – pikietę przeciw finansowaniu bluźnierstw z naszych kieszeni. Organizatorzy zapraszają na Krakowskie Przedmieście już we wtorek 17 czerwca o godz. 15.30.

Więcej o proteście i pseudosztuce „Golgota Picnic” czytaj tutaj.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.