Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 58 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Bluźnierstwa II arrow Prokuratura zapobiegnie przestępstwu? Jest skarga na bluźnierców. I kolejne protesty biskupów.
Sunday 16 February 2020 22:35:26.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

 
W Y S Z U K I W A R K A
Prokuratura zapobiegnie przestępstwu? Jest skarga na bluźnierców. I kolejne protesty biskupów. Drukuj Email
Wpisał: garcia   
26.06.2014.

Prokuratura zapobiegnie przestępstwu? Jest skarga na bluźnierców. I protesty biskupów.

 

2014-6-26 pch24

 

Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą wystąpił do ośmiu prokuratur okręgowych w Polsce w sprawie zapobieżenia popełnieniu przestępstwa, poprzez nakazanie dyrektorom ośmiu teatrów w Polsce wstrzymania projekcji spektaklu „Golgota Picnic”.

Do udziału w akcji promowania bluźnierczego spektaklu włączyły się: Teatr Nowy w Krakowie, Narodowy Stary Teatr w Krakowie, Teatr Polski we Wrocławiu, Teatr Rozmaitości w Warszawie, Teatr Studio w Warszawie, Teatr Trzyrzecze w Białymstoku, Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu, Teatr Polski w Bydgoszczy. Podobna promocja obelżywego „dzieła” Rodriga Garcii odbędzie się także na placu Wolności w Poznaniu.

 – W związku z powyższym w dniu dzisiejszym wystąpiliśmy do ośmiu prokuratur okręgowych w Polsce (Kraków, Wrocław, Warszawa, Białystok, Wałbrzych, Bydgoszcz, Lublin, Poznań) w sprawie zapobieżenia popełnieniu przestępstwa poprzez nakazanie dyrektorom wspomnianych teatrów wstrzymania projekcji spektaklu „Golgota Picnic” – powiedział Ryszard Nowak „Naszemu Dziennikowi”, przewodniczący Stowarzyszenia „Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą”.

 Środowiskom patriotycznym wraz z obrońcami życia udało się zapobiec pokazaniu skandalizującego przedstawienia w Lublinie.

Przeciwko „Golgota Picnic” protestowała także Kuria lubelska. [Również Kuria krakowska „ostro protestowała” w tej sprawie. MD]

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.