Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 119 gości
S T A R T arrow Gospodraka..., oj, draka arrow O mafiach i sprawiedliwości arrow Rafineria Teściowa SA
Tuesday 31 March 2020 16:01:22.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
 
W Y S Z U K I W A R K A
Rafineria Teściowa SA Drukuj Email
Wpisał: Stanislas Balcerac   
29.06.2014.

Rafineria Teściowa SA

 

Stanislas Balcerac

http://monsieurb.neon24.pl/post/110526,rafineria-tesciowa-sa

 

Arkadiusz Krężel, były prezes Agencji Rozwoju Przemysłu i szef RN Impexmetalu, został wice-prezesem spółki Hudson Oil, która miała wskrzesić rafinerię Glimar. Ale zamiast tego zginęła teściowa właściciela spółki, honorowego konsula RP w Monako.

 

Arkadiusz Krężel kierował przez długie lata państwową Agencją Rozwoju Przemysłu, prawie od zarania III RP czyli od 1992 roku. Dopiero rządy PiS odessały pana Krężla od stołka, w 2006 roku. Ale pan Krężel w pośredniaku nie wylądował, płynnie przeszedł do rad nadzorczych Boryszewa i Impexmetalu pana Karkosika.

W 2011 rok pan Krężel został wice-prezesem kanadyjskiej spółki Hudson Oil, która kupiła słynną rafinerię Glimar, otoczoną oparami rożnych afer. Hudson kupił Glimar od Drogbudu, który kupił ją wcześniej za 1 milion PLN od LOTOSu.

Właścicielem Hudson Oil okazał się być pan Wojciech Janowski, gentleman rezydujący w Monako, od 2007 roku konsul honorowy RP w Monako.

Życiorys pana Janowskiego jest białą księgą, ponieważ okazuje się, że wbrew podawanym przez lata informacjom wcale nie studiował on w Cambridge ani nie był dyrektorem w kasynach spółki SBM Monako. Jedno jest pewne: pan Janowski jest w przedziale wiekowym generacji najsłynniejszych polskich wizjonerów (Jan Kulczyk, śp. Jan Wejchert czy też Marian Zacharski) i wcale nie zdziwimy się jeżeli okaże się, że pan Janowski wyjechał z PRL w drugiej połowie lat 70-tych, tak jak inni wielcy Polacy.

Nazwisko pana Janowskiego pojawiało się w strukturach opanowanych przez SLD (Samorządna Polska), w aferach nadzorowanych przez SLD (CERPO) oraz w projektach związanych z panem Piotrem Bykowskim.

Przez ostatnie 30 lat pan Janowski był konkubentem pani Pastor, która jest córką miliarderki Helene Pastor, której rodzina posiada ogromną fortunę w nieruchomościach w Monako (20 tysięcy mieszkań). Mama Pastor wypłacała swojej córce miesięczne kieszonkowe w wysokości 500 tysięcy Euro, z którego żył także Wojciech Janowski.

Ale to było chyba za mało dla ambitnego konsula RP i właściciela Gilmaru, skoro pan Janowski zlecił zamordowanie swojej bogatej teściowej. Kontrakt wykonali dwaj Somalijczycy w dniu 6 maja. W tym samym dniu pan Janowski inaugurował uroczyście w Monako Polską Izbę Handlowo Przemysłową.

Niestety, strony internetowe Polskiej Izby Handlowo Przemysłowej w Monako i Konsulatu Honorowego RP w Monako już nie działają, a sam pan Janowski siedzi jak wiemy w więzieniu. [zdjęcia (ich adresy) z Otwarcia Izby- poniżej, więcej pod: Konsul honorowy Polski w Monako Wojciech Janowski. Galeria zdjęć.  md]

Śledczy stwierdzili w międzyczasie, że pan Janowski wydał w ostatnim roku 8,4 miliona Euro i zachodzą w głowę gdzie mogła popłynąć ta kasa. Raczej nie w rafinerię Glimar, która jak stała bezczynnie tak stoi. Czy pan Janowski zaangażował się w nowe ambitne projekty w Polsce, by żyło się lepiej?

Mamy pecha z tymi honorowymi konsulami RP w Monako, poprzednim konsulem był pan Wojciech Fibak, który musiał szybko opuścić teren w 1998 roku po wybuchu brzydkiej afery związanej z prostytucją i stręczycielstwem.

 ----------------------

[Nie wiedziałem że ten „interes Wojtka” , o którym tyle się mówiło w Warszawie, we Francji już pękł w 1998 roku. A to, co kontynuował (twórczo rozwinął) -naście lat później w Polsce, to jakby „z przyzwyczajenia” i rozpędu. Słyszałem, że firma w Polsce działała czy działa pod pijarowskim hasłem: „Tylko prawiczki”. Piękny pomysł biznesowy, bardzo intratny interes...  md]

--------------------------

 

Jak to mawiali filozofowie: "nicość nad nicościami", co w polskim tłumaczeniu daje: "ch.., d... i kamieni kupa".

[Ja znam to raczej w wersji: „Tusku, dupa...”   md]

 

 ZOBACZCIE:

Jak podbiliśmy Monako czyli pan konsul (z lewej) i pan prezydent

 [chyba nosi soczewki kontaktowe, bo oczka mu się zmieniają MD]

W dniu zamachu na teściową otwierał spoko polską izbę handlową

Zmieniony ( 29.06.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.