Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 19 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Izrael arrow 16-letni Palestyńczyk spalony żywcem.
Sunday 27 September 2020 02:06:08.30.
migawki
 

                        27.09.20 Siedlce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

Przypominamy, że NIE MA obowiązku noszenia maseczek ani w przestrzeni publicznej, ani w pomieszczeniach zamkniętych (także w kościołach), o ile osoba nienosząca maseczki ma na przykład stany lękowe, lub "trudności w oddychaniu", przy czym NIE MUSI posiadać żadnego zaświadczenia w tej sprawie.

 
W Y S Z U K I W A R K A
16-letni Palestyńczyk spalony żywcem. Drukuj Email
Wpisał: Michał Gąsior   
06.07.2014.

16-letni Palestyńczyk spalony żywcem.

 

W zamście za śmierć trzech młodych Izraelczyków

 

 

Michał Gąsior natemat

 

 

16-letni Palestyńczyk został zamordowany po tym, jak znaleziono ciała trzech porwanych Izraelczyków.

 

16-letni Palestyńczyk Muhammad Abu Chdeir, którego ciało znaleziono kilka dni temu na przedmieściach Jerozolimy, został spalony żywcem – potwierdziła sekcja zwłok. Najprawdopodobniej morderstwa dokonano w odwecie za śmierć trzech izraelskich nastolatków.

Palestyński prokurator generalny poinformował, że według wstępnych wyników autopsji 16-latek miał głęboką ranę głowy, ale to podpalenie było przyczyną zgonu. Ciało chłopca było poparzone na 90 proc. powierzchni, a w drogach oddechowych i płucach znaleziono ślady sadzy, co wskazuje na to, że w chwili podpalenia jeszcze oddychał.

Muhammad został uprowadzony we wtorek w Jerozolimie Wschodniej. Jego ciało znaleziono w środę w lesie na zachodnich obrzeżach miasta.

Od kilku dni, w reakcji na śmierć chłopca, trwają zamieszki. Palestyńczycy oskarżają o morderstwo izraelskich ekstremistów, którzy mieliby mścić się za śmierć trzech porwanych wcześniej Izraelczyków. 12 czerwca nieopodal żydowskich osiedli Gusz Ecjon, położonych między Betlejem a Hebronem, zaginęło trzech Izraelczyków w wieku 16-19 lat. Po kilkunastu dniach poszukiwań odnaleziono ich ciała. "Izraelczycy zostali porwani i zamordowani z zimną krwią przez dzikie bestie. Odpowiedzialny za to jest Hamas i Hamas za to zapłaci" – oświadczył premier Izraela Benjamin Netanjahu.

Z medialnych doniesień wynika, że w ostatnich kilku dniach w starciach z policją rannych zostało ponad 170 osób. Izraelska policja wprowadziła ostre ograniczenia w dostępie do Jerozolimy, Starego Miasta i meczetu Al-Aksa, jednego z najświętszych miejsc islamu.

Źródło: Al Jazeera

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.