Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 55 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow O WSI i po WSI 14 arrow Zieloni i Niebiescy troszku do siebie strzelają
Saturday 04 July 2020 21:11:54.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Zieloni i Niebiescy troszku do siebie strzelają Drukuj Email
Wpisał: niezalezna   
07.07.2014.

„Zieloni” i „Niebiescy” troszku do siebie strzelają

 

Wojskowy biznesmen z przestrzeloną głową

 

7.7.2014 niezalezna

 

Zbigniew Sowiński, „wojskowy” biznesmen, były prezes spółki Megagaz, został znaleziony z raną postrzałową głowy – potwierdza stołeczna policja wczorajszą informację niezalezna.pl. Człowiek mający wielu przyjaciół w MON i Sztabie Generalnym, w stanie krytycznym, został przewieziony do szpitala.

Stołeczna policja potwierdza nasze informacje. W czwartek, 3 lipca ok. 14.30 oficer dyżurny został powiadomiony przez załogę pogotowia ratunkowego o zdarzeniu, do którego doszło w mieszkaniu na terenie Wilanowa. W mieszkaniu znaleziono mężczyznę z raną postrzałową głowy. Mężczyzna w stanie krytycznym został przewieziony do szpitala – informuje portal niezalezna.pl rzecznik policji.  

W mieszkaniu zabezpieczono pistolet. Sowiński legalnie posiadał broń.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Mokotów prowadzi śledztwo z art. 151 Kodeksu karnego, który brzmi: "Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5."

Jak mówi niezalezna.pl prokurator Katarzyna Calów-Jaszewska z warszawskiej Prokuratury Okręgowej jak na razie nie ma śladów udziału osób trzecich z zdarzeniu. Więcej szczegółów rzecznik nie chciała zdradzić. Wiadomo, że Zbigniew Sowiński jest nadal w stanie krytycznym.
[a która strona pilnuje zdrowia pacjenta? md]


Nazwisko Sowińskiego pojawia się podczas działania orlenowskiej komisji śledczej. W stenogramie z 25. posiedzenia Komisji Śledczej z 20 listopada 2004 roku poseł Andrzej Grzesik pyta się premiera Leszka Millera:

...wiedział pan premier, że z firmą Megagaz są związani: były skarbnik SdRP Wiesław Huszcza, Jerzy Napiórkowski, były wiceminister finansów w latach 1986-1990, pan Roman Kurnik, były kadrowiec SB, oczywiście również zastępca pana Papały, generałowie: Andrzej Ratajczyk, były pełnomocnik Wojsk Lądowych, oraz gen. Marian Robelek, zastępca szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, czy Zbigniew Sowiński, były funkcjonariusz, emerytowany oficer Wojska Polskiego, obecnie prezes Megagazu, jak również prezes i udziałowiec firmy Biura Podróży First Class, znanej - co nie bądź - z życia parlamentarnego. Czy miał pan tego typu wiedzę, że taka firma, panie premierze, realizuje kontrakt i dostaje od państwa miliard złotych?

Obecny szef SLD Leszek Miller odpowiedział: Nie interesowałem się tą firmą.

==================

[A ten (honorowy wreszcie...)  KONSUL we francuskim więzieniu nic sobie nie zrobił? Jakieś zadławienie ostrygą, czy homarem? Bo on wie na pewno DUUUŻO, a to niedobre dla zdrowia. MD]

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.