Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 51 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow Zdrówko 14 arrow Były minister zdrowia zarażony sepsą w szpitalu
Monday 13 July 2020 00:03:52.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Były minister zdrowia zarażony sepsą w szpitalu Drukuj Email
Wpisał: Fakt !   
08.07.2014.

Były minister zdrowia zarażony sepsą w szpitalu

 

7 lipca minister-zdrowia-zarazony-sepsa-w-szpitalu,

 

"U byłego wiceministra zdrowia Andrzeja Włodarczyka lekarze wykryli nowotwór złośliwy - szpiczaka. W trakcie leczenia uszkodzono mu nerwy obwodowe, zarażono sepsą i przetoczono krew od dawcy zakażonego wirusem HIV" – ujawnia wtorkowy "Fakt".

"Jeżeli tak w Polsce leczy się lekarza i wiceministra zdrowia, to strach pomyśleć, co może spotkać zwykłego pacjenta" - napisał tabloid.

"Fakt" donosi, iż Włodarczyk dowiedział się o swojej chorobie przypadkiem.

"Po powrocie z urlopu w Ameryce Południowej Andrzej Włodarczyk miał krwawienia z nosa i bardzo wysokie ciśnienie krwi. Po kolejnych badaniach stwierdzono szpiczaka, złośliwy nowotwór układu krwionośnego" - opisuje.

W tej sytuacji rozpoczęto leczenie. Włodarczyk przyznaje, że było ono dalekie od skuteczności. "U nas ze względu na oszczędności pacjentów leczy się najtańszymi preparatami i najmniej skutecznymi. Cztery miesiące truto mnie bez efektu" - mówi.

"Po zmianie leku doszło u wiceministra do uszkodzenia nerwów obwodowych. Kolejny etap leczenia przyniósł jeszcze bardzie niebezpieczne zakażenie sepsą" - relacjonuje "Fakt".

Sam Włodarczyk podkreśla, że ciągle musi walczyć o swoje zdrowie, ale ma nadzieję na wygraną.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.