Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 58 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Bieżące 14 arrow "TRANSFORMACJA CZY NIEPODLEGŁOŚĆ"  Chodakiewicz w Elblągu
Friday 21 February 2020 11:23:55.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

 
W Y S Z U K I W A R K A
"TRANSFORMACJA CZY NIEPODLEGŁOŚĆ"  Chodakiewicz w Elblągu Drukuj Email
Wpisał: Yurko   
08.07.2014.

"TRANSFORMACJA CZY NIEPODLEGŁOŚĆ" – Chodakiewicz w Elblągu

 

 

 Na tytułowe pytanie dot. 25 lat przemian w Polsce odpowie profesor historii i szef Katedry Studiów Polskich  im. Tadeusza Kościuszki na prestiżowej uczelni podyplomowej Institute of World Politics w Waszyngtonie, wykładał w Virginii i los Angeles, mianowany przez prezydenta G. Busha na członka Amerykańskiej Rady ds. Upamiętniania Holokaustu, znawca historii stosunków polsko-żydowskich, znakomity publicysta, autor niebanalnych tekstów - Marek Jan Chodakiewicz.

 

Spotkania autorskie z przebywającym na stałe w USA autorem odbędzie się

 

24 Lipca 2014, godzina 18:00

Aula Wyższego Seminarium Duchownego

ul. Bożego Ciała 10 w Elblągu

 

wstęp wolny

 

"Optymalność oznacza tu takie warunki, w których Polska cieszyłaby się niepodległością i wolnością do dalszego rozwijania swojej kultury chrześcijańskiej w ramach cywilizacji zachodniej, która oparta jest na poszanowaniu własności prywatnej."

 

"Wzdrygano się od słów "NIEPODLEGŁOŚĆ" czy "WOLNOŚĆ", bowiem niektórych, szczególnie adeptów moralnego relatywizmu, odpychały swoim absolutyzmem".

 

"Transformacja polega na tym, że zmieniamy kształt i formę przedmiotu czy materiału. Ale jego właściwości nie zmieniają się. Czy - w kontekście Okrągłego Stołu - z transformacji komunizmu wychodzi demokracja?

Niekoniecznie."

 

Marek Jan Chodakiewicz

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.