Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 26 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow aborcjoniści; w szklance; eutanazje arrow Dzieci z in vitro bardziej narażone na choroby psychiczne
Friday 30 October 2020 05:52:38.30.
migawki
 

30/31.10 Jasna Góra – comiesięczne Czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

Wielce Czcigodny Premierze i Ministrze „Zdrowia” ! Demonstranci pytali : „Premierze, czy istnieje sranie bezobjawowe?” . A po karetkach policji skakał wasz prowok - zdjęcia mogę dostarczyć.

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”. Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

A fekalia Trzaskowskiego systematycznie, po cichu dalej ubogacają Wisłę.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Dzieci z in vitro bardziej narażone na choroby psychiczne Drukuj Email
Wpisał: brytyjscy naukowcy związani   
18.07.2014.

Dzieci z in vitro bardziej narażone na choroby psychiczne

 

2014-7-16 pch24

 

 

fot. Ulrich Baumgarten / vario images/Forum

 

Kolejne badania potwierdzają, że dzieci poczęte w wyniku metody in vitro trzy razy częściej cierpią z powodu chorób psychicznych niż dzieci poczęte w sposób naturalny. Większe ryzyko zachorowania na choroby psychiczne wynika z zaburzeń płodności matki - stwierdzili ostatnio brytyjscy naukowcy związani z Human Fertilisation and Embryology Authority.

[por.: Logika badawcza [...uczeni radzieccy a in vitro] md]

Najnowsze dane opublikowane przez HFEA wskazują, że liczba matek poddających się procedurze in vitro rośnie z każdym rokiem. Tylko w 2011 r. na sztuczne zapłodnienie w Wielkiej Brytanii zdecydowało się 47 tys. kobiet.

Organizacja przypomina w tym kontekście odkrycia duńskich uczonych, związanych z uniwersytetem w Kopenhadze. Przeprowadzili oni badania porównujące częstotliwość występowania zaburzeń psychicznych u dzieci poczętych naturalnie i tych poczętych metodą zapłodnienia pozaustrojowego.

 

Przebadano 2 430 826 osób urodzonych pomiędzy 1969 r. a 2006. Pięć procent z nich stanowiły dzieci poczęte w wyniku in vitro. Uczeni podkreślili, że ponad 170 tys. z nich trafiło do zakładów psychiatrycznych, z czego 33 proc. stanowiły osoby urodzone przez matki z problemami z płodnością, które poddały się procedurze sztucznego zapłodnienia.

Badacze stwierdzili, że wyniki są „statystycznie znaczące”: na skutek zaburzeń psychicznych częściej cierpią dzieci poczęte metodą in vitro. Dotyczy to schizofrenii, zaburzeń afektywnych, autyzmu, nerwic i autyzmu. Dr Allan Jensen podkreślał, że lekarze zaangażowani w diagnostykę i leczenie kobiet z zaburzeniami płodności powinni być świadomi „potencjalnie zwiększonego ryzyko wystąpienia zaburzeń psychicznych u dzieci urodzonych przez kobiety z zaburzeniami płodności”.

Do tej pory na świat przyszło ponad pięć milionów osób poczętych metoda in-vitro.

Źródło: scotsman.com, AS.

==============

[Dla mniej spostrzegawczych (pardon – spostrzegawczych inaczej): A naturalnie urodziło się siedem miliardów 400 milionów ludzi. Czyli „w szklance” – jedno dziecko na półtora tysiąca. MD]

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.