Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 136 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Izrael arrow Agresja Izraela na Strefę Gazy. Czołgi, śmigłowce, okręty.
Monday 25 October 2021 16:04:33.35.
migawki
"Tajemnica stanu": Jaki procent pojedynczo zaszczepionych przyjęło drugą szprycę.
 
W Y S Z U K I W A R K A
Agresja Izraela na Strefę Gazy. Czołgi, śmigłowce, okręty. Drukuj Email
Wpisał: money   
18.07.2014.

Agresja Izraela na Strefę Gazy. Czołgi, śmigłowce, okręty.

 

http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/armia;izraela;ruszyla;na;strefe;gazy;czolgi;smiglowce;okrety,94,0,1583710.html

 

 

[MD. Do relacji obiektywnych nie mam dostępu. A tak to wygląda w relacjach izraelskich: ]

 

Armia izraelska podjęła wczoraj wieczorem [tj. 17- go lipca md] działania lądowe w Strefie Gazy po tym, gdy mimo trwających od 10 dni bombardowań lotniczych i ostrzału z morza tamtejsi bojownicy palestyńscy nie zaprzestali atakowania rakietami terytorium Izraela. W ich efekcie zginęło 13 Palestyńczyków oraz jeden izraelski żołnierz. Dwóch wojskowych zostało rannych - poinformowało izraelskie wojsko i palestyńscy lekarze.

[Aktualizacja 7:40]

Żołnierz Izraelskich Sił Obronnych (IDF) zginął w akcji podczas operacji lądowej w Gazie ubiegłej nocy. Jego rodzina została już poinformowana - napisał rzecznik wojska na Twitterze. To pierwszy izraelski żołnierz, który poniósł śmierć od początku ofensywny lądowej w czwartek wieczorem. Okoliczności jego śmierci nie są znane.

 

Izraelskie władze zasygnalizowały, że ofensywa ma ograniczony charakter, mając na celu zlikwidowanie tuneli, zbudowanych pod granicą Strefy Gazy na potrzeby zbrojnych wypadów. Jak zaznaczył wojskowy rzecznik, Izrael nie zamierza obalać sprawującego władzę w Strefie Gazy radykalnego palestyńskiego ugrupowania Hamas.

W czwartek wieczorem władze wydały zgodę na powołanie dodatkowych 18 tys. rezerwistów. Oznacza to, że łącznie zmobilizowanych zostało już 65 tys. rezerwistów.

Według mieszkańców Strefy i tamtejszych służb medycznych, w nocy z czwartku na piątek na całej długości jej granicy z Izraelem trwał silny ostrzał artyleryjski. Intensywne walki rozgorzały między innymi na północnym pograniczu Strefy, w tym w miastach Bejt Hanun i Bejt Lahija.

W ostrzale uczestniczyły też śmigłowce i krążące po morzu kanonierki. Przez przejście graniczne Erez wjechała niewielka liczba izraelskich czołgów, ale zatrzymały się one tuż przed terenem zabudowanym i nie otworzyły ognia.

 

Palestyńczycy odpowiedzieli na ofensywę dalszym wystrzeliwaniem rakiet w kierunku izraelskich nadmorskich miast Aszdod i Aszkelon. W transmisji na żywo izraelska telewizja pokazywała przechwytywanie tych pocisków przez system antyrakietowy Żelazna Kopuła. Nie było żadnych doniesień o ewentualnych szkodach bądź ofiarach w ludziach.

Według izraelskich władz wojskowych, na terytorium Izraela wystrzelono od 7 czerwca ponad 1300 pocisków rakietowych. Palestyńska służba zdrowia podała, iż izraelskie uderzenia z powietrza i morza spowodowały śmierć 233 Palestyńczyków. Od prowadzonego ze Strefy Gazy ostrzału zginął jeden izraelski cywil.

W czwartek nad ranem kilkunastu palestyńskich bojowników przedostało się wykopanym pod granicą Strefy Gazy tunelem w pobliże izraelskiego osiedla. Co najmniej jeden z nich został zabity, gdy grupę zaatakowało izraelskie lotnictwo - podały władze wojskowe.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.