Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 108 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Izrael arrow "Należy zabić matki wszystkich Palestyńczyków"
Wednesday 23 September 2020 21:10:47.30.
migawki
 

  26.09.20 Bielsko Biała – comiesięczna Msza święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

26.09.20 Kielce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

27.09.20 Siedlce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

25/26.09 Jasna Góra – comiesięczne Czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. CII – czyli sto drugie !!

Przypominamy, że NIE MA obowiązku noszenia maseczek ani w przestrzeni publicznej, ani w pomieszczeniach zamkniętych (także w kościołach), o ile osoba nienosząca maseczki ma na przykład stany lękowe, lub "trudności w oddychaniu", przy czym NIE MUSI posiadać żadnego zaświadczenia w tej sprawie.

 
W Y S Z U K I W A R K A
"Należy zabić matki wszystkich Palestyńczyków" Drukuj Email
Wpisał: posłanka Ayelet Shaked   
19.07.2014.

„Należy zabić matki wszystkich Palestyńczyków"

 

2014-7-19 pch24

 

צילום: איציק אדרי

 

 

Izraelska posłanka z religijno-syjonistycznej partii Żydowski Dom ściągnęła na siebie międzynarodową krytykę. Na swojej stronie społecznościowej opublikowała wpis wzywający do „zabicia matek wszystkich Palestyńczyków”. Jak później tłumaczyła, był to jedynie cytat, a zaprezentowana opinia posiada uzasadnienie.

 

„Oni muszą zginąć a ich domy należy zniszczyć, by kolejni terroryści nie mogli w nich wyrosnąć” – takie zdanie można było odnaleźć na stronie posłanki do Knesetu Ayelet Shaked. „Oni wszyscy są naszymi wrogami, powinniśmy mieć ich krew na rękach. Odnosi się to także do matek zabitych terrorystów”. Uwagi te zostały zinterpretowane jako wezwanie do ludobójstwa.

W poniedziałek 7 lipca na stronie Shaked można było odnaleźć następujący wpis: „Za każdym terrorystą stoją dziesiątki osób, bez których nie mógłby się zaangażować w taką działalność. Oni wszyscy są naszymi przeciwnikami (…). Dotyczy to także matek tych męczenników, które całują ich i wręczają kwiaty wysyłając w drogę do piekła”. Według posłanki należy zniszczyć całą infrastrukturę Palestyny, wrogami są dzieci, kobiety i starcy.

Na te uwagi ostro zareagował turecki premier Recep Tayyip Erdogan. – Izraelka stwierdziła, że należy zabić także matki wszystkich Palestyńczyków. Należy ona do izraelskiego parlamentu. Na czym polega różnica między taką mentalnością a mentalnością Hitlera? powiedział Erdogan. – Gdyby takie słowa wypowiedział Palestyńczyk, potępiłby je cały świat – podkreślił. Turecki premier dodał, że Ankara poprawi relacje z Izraelem dopiero wówczas, gdy Izraelczycy „przestaną zabijać niewinne dzieci i zaprzestaną operacji w Gazie”.

Ayelet Shaked odniosła się do fali potępień. Jak tłumaczyła, 1 lipca zacytowała na Facebooku wypowiedź zmarłego izraelskiego dziennikarza i jej przyjaciela - Uri Elitzura. Elitzur twierdził, że w przypadku ataku na cywilów, atakujący nie może domagać się ochrony własnej ludności. Izraelska posłanka dodała, że edukacja Palestyńczyków oparta jest na „przemocy i podżeganiu przeciwko Żydom”. „Palestyńskie podręczniki i media nieustannie promują nienawiść wobec Żydów. Chwalą ich morderców, dla nich bohaterami i celebrytami są mordercy Żydów. Swoje ulice i ronda nazywają imionami morderców żydowskich dzieci” – czytamy na jewishpress.com. Posłanka do Knesetu podkreślała, że Hamas stosuje strategię, w której to cywile mają bronić infrastruktury ugrupowania, w tym także jako żywe tarcze.

Shaked zacytowała dalszy fragment artykułu Elitzura, który wzbudził tak silne kontrowersje. „Prawo wojenne uznaje, że uniknięcie strat wśród cywilów jest niemożliwe. Prawo nie potępiło Brytyjczyków za zbombardowanie i całkowite zniszczenie niemieckiego Drezna, ani amerykańskiego lotnictwa za burzenie miast Polski i zniszczenie połowy Budapesztu; mieszkańcy tych miast nie zrobili Ameryce nic złego. Te cele musiały zostać zniszczone, by wygrać wojnę przeciwko złu”.

Źródło: jewishpress.com, presstv.ir, dailysabah.com  mat

Zmieniony ( 19.07.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.