Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 26 gości
S T A R T arrow Kościół arrow ...paaanie... CUDÓW NIE MA !!! arrow Cuda w Lourdes
Tuesday 15 October 2019 01:12:04.27.
migawki
Człowiek, kapłan, który w Ogrodach Watykanu przyjmuje błogosławieństwa szamanek, tańczy i kiwa się wokół „świętego Ognia” czy „śniętego Węża”, nie jest katolikiem, nie jest heretykiem. Jest APOSTATĄ, czyli kapłanem Szatana.
A w Polsce w wielu parafiach obchodzi się "święto kremówki". Nie dziwi więc, że realizacja proroctw, rewolta w Watykanie umyka uwadze owieczek i co głupszych pastuchów. Hermeneutyka ciągłości ?
 
W Y S Z U K I W A R K A
Cuda w Lourdes Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
13.08.2009.

[wg. ks. St. Bartynowski, Apologetyka podręczna, str. 214   MD]

Cuda w Lourdes

Któż nie słyszał o nagłych i naturalnym sposobem nie dają­cych się wytłumaczyć uzdrowieniach z nieuleczalnych chorób, jakie od r. 1858 dzieją się w Lourdes? Protokóły ogłaszają co­rocznie kilkadziesiąt podobnych wypadków.

Nie myślmy wcale, żeby opisy tych uzdrowień polegały jedy­nie na słowie i zapewnieniu samych chorych... Przezorność i na­uka lekarska robi tu wszystko, co jest w jej mocy, aby usunąć wszelkie złudzenie i wykluczyć jakiekolwiek oszustwo. Toteż od dawna istnieją w Lourdes biura lekarskie, sprawdzające uzdro­wienia.

Skoro tedy jakiś nieuleczalnie chory przybędzie do Lourdes, natychmiast, zaopatrzony w świadectwa swoich lekarzy, staje przed komisją, złożoną z najdzielniejszych lekarzy, przyrodni­ków i teologów. Ta go sumiennie bada, jeśli tego potrzeba, foto­grafuje, spisuje protokół oględzin i stwierdza chorobę. - Jeśli chory zostanie uzdrowiony, powtórnie udaje się do biura spraw­dzeń. Tu następuje drugie badanie, nieraz kilkanaście dni trwa­jące. - Dopiero gdy komisja lekarska przekona się, że choroba bezpowrotnie znikła, uzdrowienie zostaje przez lekarzy stwier­dzone i do wiadomości publicznej podane. Do r. 1912 wspomnia­na komisja uznała przeszło 4000 takich uzdrowień za niewątpli­wie cudowne.

Wydawane od r. 1869 roczniki, Les Annales de Lourdes zamiesz­czają najsumienniej akta i protokóły uzdrowień; sławna jest kli­nika dr Boissarie, istniejąca w Lourdes od r. 1886. Pracuje w niej około 30 lekarzy różnych narodowości, zapatrywań i wierzeń. Na aktach, wydawanych przez tamtejsze biuro sprawdzeń, wid­nieją często podpisy najsławniejszych powag lekarskich.

Warto zaznaczyć tu, że w r. 1871 Francuz Artus złożył jako depozyt 10.000 franków na nagrodę dla tego, kto by dowiódł, że choć jeden z cudów w Lourdes, uznanych przez tamtejszą komi­sję lekarską, jest nieprawdziwy. O słuszności ewentualnego za­rzutu ma rozstrzygać opinia dwóch najsławniejszych we Francji wydziałów medycznych. - Od kilkudziesięciu lat pieniądze leżą, ale nikt jeszcze się o nie nie pokusił...

Sposób, w jaki chorzy zostają uzdrowieni, jest różny; zwykle uzdrowienia odbywają się nagle, przy zanurzaniu chorych w wo­dzie, która wypływa u podnóża groty Matki Boskiej. Lecz dzieją się także uzdrowienia i bez użycia wody, zwłaszcza w czasie pro­cesji z Najśw. Sakramentem; a zdarzają się również i poza Lour­des, po użyciu wody z tamtejszej groty, albo wskutek samej modlitwy do Matki Boskiej z Lourdes.

 

Zmieniony ( 25.09.2009. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.