Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 26 gości
S T A R T arrow Gospodraka..., oj, draka arrow pieniądz - narzędzie rabunku arrow Komisja Nadzoru Finansowego podjęła decyzję o zawieszeniu działalności SKOK "Wspólnota"
Sunday 17 January 2021 01:28:21.31.
migawki
 

17.01.21 Poznań i Zamość – comiesięczna Msza Święta za Ojczyznę i Pokutne Marsze Różańcowe

My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a przecież to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

To całe aj-waj o szczepieniach celebrytów celowe: By ludziki poczuły zazdrość i zaczęły się pchać do szczepień.

Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił.

Yes! Yes! Yes! Polska ma pierwszą kobietę GMO! POLSKA WIELKI PROJEKT rozpoczęty!  

Była "pomroczność jasna", teraz jest "dobrowolność obowiązkowa"

Skuteczność penicyliny nie została udowodniona w kontrolowanych badaniach klinicznych, lecz w praktycznym jej stosowaniu w leczeniu rannych żołnierzy podczas II wojny światowej.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Komisja Nadzoru Finansowego podjęła decyzję o zawieszeniu działalności SKOK "Wspólnota" Drukuj Email
Wpisał: Polskie Radio   
11.08.2014.

 

Komisja Nadzoru Finansowego podjęła decyzję o zawieszeniu działalności SKOK "Wspólnota" i zgłosiła do Sądu Rejonowego Gdańsk - Północ wniosek o ogłoszenie upadłości kasy. Pieniądze klientów SKOK są bezpieczne.


http://www.polskieradio.pl/42/276/Artykul/1180778,Wniosek-o-upadlosc-SKOK-Wspolnota-trafil-do-sadu-Kasa-Krajowa-zaskarzy-decyzje-KNFJak informuje Maciej Krzysztoszek z Komisji Nadzoru Finansowego, wniosek jest konsekwencją złej sytuacji finansowej kasy, stwierdzonej przez zarządcę komisarycznego. KNF podjęła taką decyzję, żeby ograniczyć narastające straty kasy. Sytuacja „Wspólnoty”, według informacji Macieja Krzysztoszka, nie rokowała poprawy. Decyzję w sprawie przyszłości kasy podejmie gdański sąd.Pieniądze klientów są bezpieczne
Przedstawiciel Komisji zapewnił, że pieniądze klientów kasy są bezpieczne. Piątkowa decyzja KNF oznacza uruchomienie wypłat dla klientów „Wspólnoty” z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Ci, którzy posiadają depozyty do wysokości 100 tysięcy euro w ciągu 20 roboczych dni powinni otrzymać swoje pieniądze.KNF: w wielu SKOK-ach sytuacja jest trudna >>>

KNF poinformowała, że SKOK "Wspólnota" to kasa będąca w najtrudniejszej sytuacji finansowej w systemie SKOK, od 2008 r. nieprzerwanie wykazuje ujemne fundusze własne, a jej działalność depozytowo-pożyczkowa przynosi narastające straty. Stan kasy został dodatkowo ujawniony i zweryfikowany przez zarządcę komisarycznego i biegłych rewidentów - zaznaczyła Komisja.Nieskuteczne działania naprawcze
Kasa Krajowa uważa jednak, że zarządca komisaryczny nie opracował programu postępowania naprawczego, do czego go zobowiązała KNF, nie podpisał sprawozdania finansowego za 2013 r., co uniemożliwiło wydania opinii o tym sprawozdaniu przez biegłego rewidenta i uniemożliwiło podjęcie przez KK pozytywnej decyzji o kolejnej pomocy stabilizacyjnej Kasie Wspólnota.


W ocenie KNF, działania naprawcze prowadzone przez Kasę Krajową okazały się nieskuteczne, pomoc finansowa z funduszu stabilizacyjnego zarządzanego przez Kasę Krajową, przyznana przed objęciem sektora SKOK nadzorem KNF, była niewystarczająca, a po ustanowieniu w SKOK Wspólnota zarządcy komisarycznego Kasa Krajowa odmówiła udzielenia dalszej pomocy finansowej.


Kasa Krajowa zaskarży decyzję KNF
Zdaniem Kasy Krajowej, decyzja KNF podjęta została w oparciu o błędnie ustalony stan faktyczny, istniała możliwość naprawy sytuacji Kasy przez same spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe i w związku z tym w odpowiednim trybie prawnym decyzja KNF zostanie przez KK zaskarżona.


- Bezpośrednio przed ustanowieniem zarządcy komisarycznego SKOK Wspólnota zaczęła generować dodatni wynik finansowy, a także zamierzała się połączyć z Kasą Stefczyka, jednak po ustanowieniu zarządcy komisarycznego działania te zostały zaprzepaszczone - poinformował rzecznik KK Andrzej Dunajski. Podkreślił, że w aktach sprawy jest zgoda na przejęcie "Wspólnoty" przez SKOK Stefczyka.


Według KNF ze względu na skalę ryzyka do udziału w restrukturyzacji SKOK "Wspólnota" poprzez przejęcie lub połączenie nie zgłosił się w odpowiedzi na zapytania Komisji żaden SKOK spełniający ku temu ustawowe kryteria, tzn. mogący w wyniku przejęcia trwale zapewnić bezpieczeństwo depozytów zgromadzonych w kasie, ani żaden bank.


 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.