Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 114 gości
S T A R T arrow Kościół arrow ISLAM braminizm... arrow Arcybiskup Mosulu: w Koranie są wersety mówiące o zabijaniu chrześcijan
Sunday 09 August 2020 22:26:33.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Arcybiskup Mosulu: w Koranie są wersety mówiące o zabijaniu chrześcijan Drukuj Email
Wpisał: KAI   
14.08.2014.

 

 

Arcybiskup Mosulu: w Koranie są wersety mówiące o zabijaniu chrześcijan

http://www.pch24.pl/arcybiskup-mosulu--w-koranie-sa-wersety-mowiace-o-zabijaniu-chrzescijan,24796,i.html


Wygnany arcybiskup Mosulu Emil Nona wzywa Zachód, aby wyzbył się złudzeń co do islamu. Dżihadyści są prawdziwą wersją islamu. Podstawą ich ideologii jest sam islam – powiedział iracki biskup w wywiadzie dla dziennika włoskiego episkopatu „Avvenire”.

 

Przypomina on, że w Koranie są wersety, które mówią o zabijaniu chrześcijan i wszystkich innych niewiernych. „Słowo niewierny jest w islamie bardzo mocne. Dla islamu niewierny nie ma godności, nie ma praw. Z niewiernym można zrobić wszystko” – mówi abp Nona. Podkreśla, że ideologia islamistów nie jest nowa, lecz jest oparta na Koranie.

 

Zdaniem chaldejskiego arcybiskupa Mosulu politycy zachodni nie rozumieją, czym jest islam. - Myślą, że islamiści są zagrożeniem tylko dla naszych krajów. To nieprawda – mówi abp Nona. – Oni są zagrożeniem dla wszystkich, dla was na Zachodzie jeszcze bardziej niż dla nas. Przyjdzie czas, kiedy pożałujecie waszej polityki. To ugrupowanie myśli o całym świecie. Ich cel to nawrócić mieczem bądź zabicie wszystkich pozostałych – powiedział katolicki hierarcha.

 

Według arcybiskupa Mosulu islamistów może dziś powstrzymać jedynie wojna, albo zablokowanie źródeł, z których są finansowani. Niektóre kraje całkiem otwarcie finansują te ugrupowania, a wspólnota międzynarodowa na to nie reaguje, bo kraje te posiadają złoża ropy naftowej – powiedział abp Nona, wzywając do gruntownej przemiany polityki międzynarodowej.

 

 

KAI

 http://www.pch24.pl/arcybiskup-mosulu--w-koranie-sa-wersety-mowiace-o-zabijaniu-chrzescijan,24796,i.html#ixzz3AJpSbVlX

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.