Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 7 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Agentura II arrow Niepolscy Ślązacy chcą zmian w ustawie o mniejszościach narodowych i etnicznych
Sunday 26 January 2020 05:44:22.28.
W Y S Z U K I W A R K A
Niepolscy Ślązacy chcą zmian w ustawie o mniejszościach narodowych i etnicznych Drukuj Email
Wpisał: radio.opole.pl   
15.08.2014.

 

 

Niepolscy” Ślązacy chcą zmian w ustawie o mniejszościach narodowych i etnicznych
http://www.pch24.pl/niepolscy-slazacy-chca-zmian-w-ustawie-o-mniejszosciach-narodowych-i-etnicznych,24842,i.html#ixzz3APhek99PSeparatyści śląscy przygotowali obywatelski projekt zmian w ustawie o mniejszościach narodowych i etnicznych. Niebawem trafi on pod obrady Sejmu. Pod obywatelskim projektem ustawy podpisało się ok. 140 tysięcy osób. Podpisy były zbierane przez kilka organizacji.

 

Kancelaria Sejmu poinformowała nas dzisiaj, że Sejm zajmie się złożonym przez nas projektem nowelizacji ustawy. Po przeliczeniu podpisów, które złożyliśmy w Sejmie, okazało się, że jest wymagane 100 tys. Sejm ma 3 miesiące od momentu złożenia projektu na przeprowadzenie pierwszego czytania, więc powinno ono odbyć się do 18 listopada – mówi Piotr Długosz, prezes Stowarzyszenia Osób Narodowości Śląskiej.

 

Jeśli projekt nowelizacji ustawy zostanie przyjęty przez parlament i podpisany przez prezydenta RP, Ślązacy staną się mniejszością etniczną. – Będzie to uznanie narodowości, ale bezpaństwowej.

Da to nam takie prawa, jakie mają inne mniejszości narodowe, czyli możliwość nauki języka, nazewnictwo dwujęzyczne czy wspieranie kultury – wyjaśnia Długosz.

 

Źródło: radio.opole.pl


http://www.pch24.pl/niepolscy-slazacy-chca-zmian-w-ustawie-o-mniejszosciach-narodowych-i-etnicznych,24842,i.html#ixzz3APhek99P

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.