Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 67 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow Historia - m.inn. Rosji wobec Polski arrow DEPORTACJE, "AMNESTIA" I POLSKA DIASPORA
Monday 26 October 2020 08:07:08.30.
migawki
 

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”.

Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

 
W Y S Z U K I W A R K A
DEPORTACJE, "AMNESTIA" I POLSKA DIASPORA Drukuj Email
Wpisał: Tadeusz M. Piotrowski   
16.08.2014.
Spis treści
DEPORTACJE, "AMNESTIA" I POLSKA DIASPORA
Strona 2

DEPORTACJE, "AMNESTIA" I POLSKA DIASPORA


Sowiecka kampania czystki etnicznej przeciwko Polakom w okresie drugiej wojny światowej

 

Co zaś stało się z tymi, którzy z Rosji Sowieckiej się nie wydostali - Bóg raczy wiedzieć. Niektórzy, bez wątpienia, wciąż tam są.

 

 

Tadeusz M. Piotrowski

Copyright © 2000 Tadeusz M. Piotrowski

 

Wielka Wojna Ojczyźniana - jak lubią zwać ją Rosjanie - która pochłonęła życie milionów sowieckich żołnierzy, ludności cywilnej oraz wtrąciła do hitlerowskich obozów koncentracyjnych miliony obywateli sowieckich, była w dużym stopniu następstwem niemiecko-sowieckiego Paktu o Nieagresji z 23 sierpnia 1939 roku, który ostatecznie sprzymierzył hitlerowską Trzecią Rzeszę z komunistycznym Związkiem Sowieckim. Tajny Protokół Dodatkowy tego Paktu nakreślał też plan reorganizacji Środkowej Europy.

 

We wrześniu tegoż roku, gwałcąc własne, podpisane z Polską traktaty, obaj sprzymierzeńcy najechali i podzielili między sobą II Rzeczpospolitą. Tak rozpoczęła się Druga Wojna Światowa.

 

Według Stalina, wspólnym celem Związku Sowieckiego i nazistowskich Niemiec było "przywrócić w byłym państwie polskim spokój i porządek", zburzone przez "upadek państwa polskiego", i pomoc Polakom w położeniu nowych podwalin życia politycznego. Nie trzeba chyba dodawać, że "upadek państwa polskiego" był spowodowany ingerencją tych samych potęg, które teraz obiecywały "przywrócić spokój i porządek". Niemiecko-sowiecki Traktat o Granicach i Przyjaźni z 28 września 1939 roku ustanawiał nowe strefy "interesów narodowych" Niemiec i Związku Sowieckiego w "byłym państwie polskim" i obiecywał "zapewnić ludności tam zamieszkującej spokojne życie zgodne z jej charakterem narodowym".

 

Warto dodać iż, zgodnie z warunkami niemiecko-sowieckiego Traktatu o Granicach i Przyjaźni, rząd sowiecki zobowiązał się także aktywnie wesprzeć niemiecki wysiłek wojenny przeciwko Polsce i Zachodowi. Wsparcie to przybrało wiele form: przełamanie brytyjskiej blokady Niemiec, pozwolenie na założenie baz niemieckiej marynarki wojennej na terenie ZSSR, pozwolenie na przewóz tranzytowy przez terytorium ZSSR surowców, sprowadzanych przez Niemcy z innych krajów oraz dostarczanie wprost do Niemiec takich dóbr jak żywność, bydło, bawełna, fosfaty, rudy chromu i żelaza, platyna, cynk, guma, len, drewno i ropa. W okresie trwania sojuszu niemiecko-sowieckiego, każdego miesiąca 200-300 sowieckich pociągów z tymi towarami dowoziło je w głąb Trzeciej Rzeszy.

 

Tymczasem, zamiast zapewnić "spokój i porządek" w "byłym państwie polskim", obydwaj sprzymierzeńcy poddali jego ludność terrorowi, jaki rzadko tylko odnotowują annały historii ludzkości. Ich wspólnym celem było całkowite i bezpowrotne unicestwienie politycznego, kulturalnego i społecznego życia Polaków. Posunęli się nawet dalej - oficjalne założenia ich polityki przewidywały: bezwzględne wymordowanie polskiej inteligencji i wrogów klasowych, wyniszczenie pracą, wysiedlenie, deportowanie, zniewolenie, asymilację oraz - w przypadku bardziej naukowo zaawansowanych Niemiec - porywanie i germanizacja polskich dzieci oraz przymusowa sterylizacja polskich kobiet.

 

Jednym z potwornych planów, zrealizowanych przez rząd sowiecki, było masowe zesłanie obywateli polskich z sowieckiej strefy okupacyjnej, lub tak zwanej sowieckiej "strefy wpływów", na jałowe pustkowia Syberii i Archangielska - Archipelag Gułag - gdzie, jak to mistrzowsko opisał Aleksander Sołżenicyn, zostały rzucone po Rewolucji bolszewickiej miliony sowieckich obywateli.

 

W latach trzydziestych XX wieku, kilkaset tysięcy Polaków zostało deportowanych w głąb Związku Sowieckiego z sowieckiej Ukrainy i Białorusi.


 
następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.