Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 135 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Ks. Małkowski 14 arrow WIARA CZYNI CUDA. Musimy to wreszcie pojąć ! [ks. St.M.]
Friday 22 October 2021 19:09:53.35.
migawki
"Tajemnica stanu": Jaki procent pojedynczo zaszczepionych przyjęło drugą szprycę.
 
W Y S Z U K I W A R K A
WIARA CZYNI CUDA. Musimy to wreszcie pojąć ! [ks. St.M.] Drukuj Email
Wpisał: Ks. Stanisław Małkowski   
24.08.2014.

WIARA CZYNI CUDA. Musimy to pojąć !

 

Ks. Stanisław Małkowski

Warszawska Gazeta 22 – 28 sierpnia 2014 r.  KOMENTARZ TYGODNIA

 

 

W piątek 22 sierpnia obchodzimy drugą rocznicę odejścia do Boga wskutek wypadku samochodowego śp. ks. Tadeusza Kiersztyna, niezłomnego rzecznika intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski zgodnie z przesłaniem sługi Bożej Rozalii Celakówny, objawieniem biblijnym i nauką społeczną Kościoła.

W tym dniu wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Królową. Jest Maryja Królową Świata z woli Trójcy Świętej, a zapragnęła być intronizowana jako Królowa Polski i to się spełniło 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, gdy wola Maryi połączyła się z wolą przedstawicieli obu polskich władz – kościelnej i państwowej.

 

Podobnie Jezus Chrystus pragnie być intronizowany jako Król Polski dla naszego ocalenia, do czego konieczna jest wiara i dobra wola obu władz w ojczyźnie. Tego pragnął i pragnie, o to się modlił i modli śp. ks. Tadeusz Kiersztyn wraz ze współpracownikami. W sytuacji zagrożenia naszego bytu narodowego i państwowego ze strony wrogów jawnych i ukrytych, zagranicznych i miejscowych wrogów, czas nagli, aby wreszcie spełnić żądanie Chrystusa Króla.

 

W liturgii słowa 22 sierpnia czytamy prorocką zapowiedź o Chrystusie: „wielkie będzie Jego panowanie w pokoju bez granic” (Iz 9,6) oraz proroctwo Anioła Zwiastowania: Jego panowaniu nie będzie końca; dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego” (Łk 1, 33.37).

Dla Boga jest wciąż możliwe uratowanie tonącej Polski razem z innymi narodami, zwłaszcza sąsiednimi, jeżeli tylko narody, poczynając od nas, tego zapragną i skorzystają z darowanych im środków.

 

Te środki to: nawrócenie, modlitwa i pokuta, Krucjata różańcowa, uroczyste poddanie się społecznemu panowaniu Chrystusa i ofiarowanie Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

Pierwszym sprawcą dobrej przemiany jako przejścia ze śmierci do życia jest Bóg, który szuka współpracowników gotowych stawiać czoła diabłu i jego wspólnikom, czyli podwykonawcom szatańskich zleceń. Mafijne inwestycje w Polsce obrazują sposób traktowania podwykonawców i odbiorców przez głównego zleceniodawcę. Teraz wystarczy już tylko uruchomić rozum i wiarę.

Zgiełk medialny mętnego nurtu ma na celu odebranie ludziom rozumu i wiary, aby uczynić z nich narzędzia budowania państwa szatana według niedawnych wzorców tysiącletniej Rzeszy i wiecznego komunistycznego raju (bo jak napisał na początku lat siedemdziesiątych pewien tutejszy marksista: „postęp nauki zapewni ludziom niedługo długowieczność, praktycznie równą nieśmiertelności”).

 

W 21. niedzielę zwykłą 24 sierpnia słyszymy w Ewangelii Jezusową zapowiedź władzy św. Piotra i jego następców papieży w odpowiedzi na Piotrowe wyznanie wiary: „Ty jesteś Chrystus”, gdy inni widzą w Jezusie kogoś znaczącego, ale jednego z wielu. Darowana władza kluczy oznacza otwieranie królestwa niebieskiego wiernym oraz zamykanie niewiernych w czasowej izolacji, aby uchronić zarówno ich, jak i przez nich deprawowanych ludzi przed ostatecznym zamknięciem w piekle. Władza wiązania na ziemi i w niebie jest zdolnością tworzenia wspólnoty ludzi z Bogiem, której siły piekła nie zniszczą.

Władza rozwiązywania oznacza uwalnianie z kajdan niewoli i łańcuchów zła. „Powstań Polsko, skrusz kajdany, dziś Twój tryumf albo zgon”, śpiewamy w pieśni patriotycznej. Znowu przed takim właśnie stoimy wyborem. Wola ludzka połączona z wolą Bożą oznacza dobry wybór. „Sam Bóg Stworzyciel ukształtował człowieka według swoich praw odwiecznych. (…) Dzięki temu, że te prawa nie są przez nikogo nadane, tylko przez Stwórcę, nie mogą też być przez nikogo na ziemi odwołane; ktokolwiek by je naruszył, będzie zwykłym gwałcicielem; a gwałcicieli niestety na przestrzeni dziejów na ziemi nigdy nie brakowało; i na tym właśnie polega tragedia człowieka” (ks. prym. Stefan kard. Wyszyński, Warszawa, Kościół św. Anny 18.03.1957). Gdy na Polsce dokonuje się zbiorowy gwałt, zwiążmy mocą daną Kościołowi gwałcicieli i rozwiążmy więzy ofiary, póki żyje.

Taką władzę dał Jezus ludziom Jemu wiernym.

Zmieniony ( 12.09.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.