Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 17 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow kultura arrow Doskonałość
Sunday 25 October 2020 02:42:13.30.
migawki
 

24.10.20 Bielsko-Biała Msza Święta za Ojczyznę i Pokutny Marsz Różańcowy od 14-tej

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”.

Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Doskonałość Drukuj Email
Wpisał: Alina   
31.08.2009.

Doskonałość

Jakby ktoś miał kłopot z definicją doskonałości, podaję najlepszą: „Grażyna Brodzińska”. Szczególnie śpiewająca w plenerze. W sobotę 29.08.2009 byłam na koncercie w amfiteatrze w Parku Sowińskiego przy ul. Redutowej na warszawskiej Woli.

Pani Grażyna jest uosobieniem doskonałości: jest piękną, zgrabną kobietką; ma piękny głos, doskonałą dykcję, mówi, śpiewa piękną polszczyzną; porusza się perfekcyjnie; ujmuje dystyngowaną elegancją.

Piszę to wszystko z lekką nutką zazdrości, a może nie tyle zazdrości, co pretensją do Pana Boga, że Ją stworzył tak doskonałą, a na mnie już nie starczyło Mu energii, pewnie dlatego, że miał dużo pracy przy moich wyżowych rocznikach.

Koncert odbył się w chłodny, deszczowy wieczór. Organizatorzy - Urząd Dzielnicy Wola - byli zaniepokojeni, czy aby dopiszą widzowie (wstęp wolny). Ale widownia pomimo chłodu stawiła się licznie i gorącymi brawami powitała znaną artystkę.

Doskonałość Grażyny Brodzińskiej świetnie podkreślała orkiestra z Krakowa pod batutą Tomasza Chmiela. To zespół bardzo młodych muzyków, grających z wielkim zapałem. Wart każdej ceny. W koncercie brała udział również para taneczna, która występowała w „Tańcu z Gwiazdami” w telewizji, której po znieważeniu polskiej flagi nie oglądam, więc nie znam nazwisk tancerzy.

Koncert Grażyny Brodzińskiej był na pewno najlepszym koncertem tego lata w Warszawie.

            I tu pozwolę sobie na niemalże świętokradcze porównania, w związku z wielce nagłośnionym koncertem amerykańsko-włoskiej artystki Madonny z 15.08.2009 na Bemowie. Pani Grażyna śpiewała osobiście z prawdziwą wspaniałą orkiestrą. Madonna – z playbacku.

            Pani Grażyna to wysoka kultura, ucieleśnienie piękna muzyki operetkowej i każdej innej, jeśli tylko ją zaśpiewa; piękne stroje – kobiece, wytworne i frywolne, ale zawsze wielce gustowne. Madonna – rozdarta gwiazda w majtkach i podwiązkach rozkraczona na scenie jak w (...) domu, a nie miejscu publicznym.

            Pani Grażyna to światowa sława operetkowa, niezmanierowana, urocza, nasza. Dzięki funduszom na kulturę mógł ją zobaczyć na żywo każdy, kto dowiedział się o występie.

Koncert był urozmaicony efektami wizualnymi na dwóch ekranach w głębi sceny. Wzruszający był „duet” z Elvisem Presleyem i wspomnienie Michaela Jacksona. Wszyscy artyści zasłużyli na owacje na stojąco. Do pozycji stojącej nikt nikogo nie zmuszał chociażby przez brak siedzeń jak to jest na koncertowych spędach stadionowo-lotniskowych.

Jeśli ktoś nie widział pani Grażyny, to na jej stronie http://www.grazynabrodzinska.pl/polish/pl_koncerty.php

jest plan koncertów w całej Polsce. Pani Grażyna po koncercie podpisuje swoje  płyty.

Życzę Pani długich lat zdrowia i tak świetnej kondycji.

Alina

PS

Tak niewiele wiemy o prywatnym życiu, rodzinie i problemach Artystki. Wielka sympatia i szacunek jaki wzbudza u mnie i u moich przyjaciół talent i osoba pani Grażyny, każe mi powściągnąć moją babską ciekawość i nie pytać o rzeczy, o których nie muszę wiedzieć. W końcu każdy z nas ma własne problemy i rodziny, którymi powinien się zajmować.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.