Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 95 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Ukraina, B, L. od kwietnia 14 arrow 1 września 2014. Faszyści się biją.
Friday 26 February 2021 16:37:59.32.
migawki

Różaniec za Ojczyznę przy grobie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki

W środę 24-go, piątek 26-go i sobotę 27-go Suche Dni Wielkiego Postu.

Nie podają statystyki zgonów na covid osób, które już zaszczepiono i nabrały rzekomej odporności.

  W styczniu otworzono na tej stronie [czy przeczytano do końca i ze zrozumieniem?] dwa miliony 84 tysiące artykułów. Kolejny rekord. Propagujcie więc, proszę, szczeg. wśród znajomych przestraszonych i tracących nadzieję. Powinna im pomóc. Żebyśmy w lutym wyrównali tę liczbę, a będzie o 10% dni mniej...

  My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

                                                                                                     Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił
 
W Y S Z U K I W A R K A
1 września 2014. Faszyści się biją. Drukuj Email
Wpisał: Zezowaty Zorro   
02.09.2014.

1 września 2014. Faszyści się biją.

 

Co tam panie na Majdanie #94: zatapiamy pograniczników

Zezowaty Zorro

Dzisiejszego poranka, jak przystało na 1 września, rozgorzała tradycyjna ofensywa nazistów, konkretnie specnazistów rosyjskojęzycznych, którzy po obu stronach nazywają się pieszczotliwie - i zgodnie z tradycją - faszystami.

Aby zachować tembr relacji tubylców, zachowajmy tę terminologię. Otóż faszyści donieccy, wspierani przez faszystę kremlowskiego, a konkretniej jego oddziały specnazistów, zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami na tej witrynie, metodycznie wypierają faszystów kijowskich czekoladowego prezydenta Patroszenki, z wybrzeża Morza Azowskiego.

Dziś buntownicy donieccy skutecznie ostrzelali z brzegu dwa kutry patrolowe Straży Granicznej Ukrainy. Są ofiary, a kutry prawdopodobnie zostały zatopione.

Zdecydowane działania buntowników donieckich świadczą o dążeniu do całkowitego opanowania Morza Azowskiego, które jest de facto jedynie wewnętrzną zatoką Półwyspu Krymskiego, coś jak nasza Zatoka Pucka, tyle że dużo większa i bardziej zamknięta. Putin będzie miał najwyraźniej niedługo mały zamknięty akwen, przylegający do głównej bazy na Krymie, oraz - jeśli nic poważnego się nie wydarzy [a wydarzyć się nie ma jak, bo niezwyciężony Patroszenko wystrzelał wszystkie kapiszony i pozostało mu robienie groźnych min oraz wywijanie palcem przed kamerami] - wydzielony korytarz do Krymu wzdłuż Morza Azowskiego.


Wyświetl większą mapę


Innymi słowy, drogą faktów dokonanych, małymi krokami taktycznymi, Kreml właśnie przyłącza sobie Krym i konsoliduje go z głównym korpusem kraju drogą lądową, jednocześnie zamykając newralgiczny dostęp do Krymu od strony zatoki i wydłużając swą linię brzegową na zachód Morza Czarnego o jakieś sto kilometrów, co wobec oczekiwanej eskalacji wojny na teatrze śródziemnomorskim i bliskowschodnim ma kapitalne znaczenie.

Skromnie zwrócę uwagę, że właśnie budowę korytarza do Krymu niedawno zapowiadałem. Nie stanowi to większej zagadki, gdy spojrzy się na mapę, zamiast na twarze i dekolty zapowiadaczy z okienka.

UZUPEŁNIENIE

Kutry zostały w wyniku celnego ostrzału z brzegu niemal kompletnie zniszczone, znaczy "opołczeńcy" mają celną artylerię.

Z ostatniej chwili:
korytarz łączący Rosję z Krymem, wzdłuż wybrzeża Morza Azowskiego, stał się dziś faktem. Kijów stracił całkowicie kontrolę nad tym regionem, wraz z całym Morzem Azowskim, co wydaje się stanem trwałym, a przynajmniej Rosja wydaje się być zdecydowana ten stan utrzymać.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.