Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 81 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Ks. Małkowski 14 arrow Zakaz wygłaszania kazań przez ks. Małkowskiego jest bezprawny. [i SKANADALICZNY]
Sunday 20 September 2020 14:04:34.30.
migawki
 

20.09.20 Białystok, Poznań, Zamość – comiesięczne Msze Święte za Ojczyznę i Pokutne Marsze Różańcowe

Przypominamy, że NIE MA obowiązku noszenia maseczek ani w przestrzeni publicznej, ani w pomieszczeniach zamkniętych (także w kościołach), o ile osoba nienosząca maseczki ma na przykład stany lękowe, przy czym NIE MUSI posiadać żadnego zaświadczenia w tej sprawie.

===========================

S
zambelan Trzaskowski i jego doradca rzyciowy - Rabiej. A co z pontonowym bypassem??
Nie mogę znaleźć informacji, czy „Trzaskowianka” nadal delektuje ryby i ludzi??
 
W Y S Z U K I W A R K A
Zakaz wygłaszania kazań przez ks. Małkowskiego jest bezprawny. [i SKANADALICZNY] Drukuj Email
Wpisał: Londyn   
17.09.2014.

Zakaz wygłaszania kazań przez ks. Małkowskiego jest bezprawny

 

 

[i SKANADALICZNY. Mirosław Dakowski]

 

 

Londyn: 2014-9-17 pch24

 

Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego Rektor Polskiej Misji w Anglii i Walii nie może zakazać jakiemukolwiek księdzu głoszenia kazań, gdyż nie ma uprawnień ani ordynariusza miejsca ani ordynariusza prałatury personalnej - twierdzi ks. Ireneusz Wołoszczuk, sędzia Trybunału Arcybiskupiego w Strasburgu.


"Rektor PMK nie ma żadnego tytułu prawnego, aby zabraniać jakiemukolwiek księdzu spoza Misji Polskiej głosić kazań, ani tym bardziej przewodniczyć Mszy św." - wyjaśnia kościelny prawnik.

Informuje, że Kanon 764 Kodeksu Prawa Kanonicznego jest zupełnie jasny: "prezbiterzy i diakoni posiadają wszędzie władzę przepowiadania, za domyślną przynajmniej zgodą rektora kościoła, chyba że ta władza została ograniczona lub odwołana przez kompetentnego ordynariusza, albo na podstawie prawa partykularnego jest wymagane wyraźne zezwolenie".

"Natomiast co do głoszenia homilii i przewodniczenia Mszy św. to dla księdza poza własną parafią lub poza własną misją kanoniczną (np. w przypadku kapelanów) zawsze i wszędzie potrzebna jest zgoda rektora miejscowego kościoła - czyli w tym wypadku proboszcza parafii. Tymczasem Rektor PMK w Anglii i Walii proboszczem nie jest" - dodaje.

"W związku z tym zakaz wydany przez Rektora jest bezprawny a przez to kanonicznie nieskuteczny" - konstatuje ks. Wołoszczuk.

Przypomnijmy, że osoby zapraszające ks. Małkowskiego do Anglii otrzymały ze strony rektora Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii, ks. prałata Stefana Wylężka informację, że ks. Stanisław Małkowski nie może wygłosić tam homilii, przewodniczyć Mszy św., a nawet wygłosić referatu w parafialnej salce. Ks. Małkowski zaproszony został do Anglii w ubiegłym tygodniu przez Koło Członków Indywidualnych Zjednoczenia Polskiego.

KAI, kra

==============

 

Przypominam artykuł –apel sprzed lat do Hierarchów i Katolików :

pismo Ks. Prymasa n/t ks. Małkowskiego

Tu wyjątki:

Ks. St. Małkowski był na liście SB (wydz. IV) kandydatów do uciszenia przed ks. Jerzym Popiełuszką. W ostatniej chwili role tych księży się zmieniły.

Poniższe pismo Ks. Prymasa zostało wysłane do proboszczów Archidiecezji Warszawskiej w miesiąc po ujawnieniu morderstwa ks. J. Popiełuszki, czyli 24 listopada 1984 r...

Nie posłano go jednak do zainteresowanego - i "ukaranego" Księdza. Zapewne Partia czy SB były "stanowcze"...

W czerwcu 1989 r. Ks. Prymas  przesłał do ks. Małkowskiego rodzaj "odwołania" poniższego ZAKAZU. Pominął jednak wszystkich proboszczów.

===================

[to ostatnie pismo zaginęło w czasie licznych włamań do mieszkania Księdza już w „nowym tysiącleciu”. Proszę Czytelników o odnalezienie go w Archiwum Archidiecezji Warszawskiej.

Proszę osoby znane, mogące dostać się do kardynała Nycza na audiencję, by wytłumaczyły Mu niestosowność kontynuowania ubeckich szykan wobec Księdza- w trzydzieści lat po wymuszeniu na kardynale Józefie Glempie tamtego ZAKAZU. I by osoby te usilnie prosiły Go o odwołanie.

Mirosław Dakowski

Zmieniony ( 17.09.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.