Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 14 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Chiny, Daleki Wschód arrow Ujgurowie kontra chińscy najeźdźcy ?
Tuesday 19 January 2021 02:43:47.31.
migawki
 

My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a przecież to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

To całe aj-waj o szczepieniach celebrytów celowe: By ludziki poczuły zazdrość i zaczęły się pchać do szczepień.

Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił.

Yes! Yes! Yes! Polska ma pierwszą kobietę GMO! POLSKA WIELKI PROJEKT rozpoczęty!  

Była "pomroczność jasna", teraz jest "dobrowolność obowiązkowa"

Skuteczność penicyliny nie została udowodniona w kontrolowanych badaniach klinicznych, lecz w praktycznym jej stosowaniu w leczeniu rannych żołnierzy podczas II wojny światowej.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Ujgurowie kontra chińscy najeźdźcy ? Drukuj Email
Wpisał: pch24   
22.09.2014.

Ujgurowie kontra chińscy najeźdźcy ?

 

Kto krwawo mści się na chińskich komunistach?

 

2014-9-22 pch24

 

W prowincji Sin-ciang doszło do kolejnej serii zamachów bombowych. Według oficjalnych doniesień, zginęły dwie osoby a kilka zostało rannych. Chińskie władze nie panują nad sytuacją, w ostatnim czasie w atakach zginęło 100 osób – policjantów, komunistycznego urzędników i cywilów. Zginął także imam wyznaczony przez Pekin dla wyznających islam Ujgurów.

 

Chińskie władze prowadzą w prowincji akcję „stabilizacyjną” wymierzoną przeciwko islamskim separatystom. Sytuacja polityczna w regionie pozostaje napięta: Ujgurzy oskarżają napływową ludność chińską o prześladowania, z kolei Chińczycy – wobec zdarzających się zamieszek i aktów terrorystycznych – odpowiadają represjami.

W ostatnim czasie chińskie władze ukarały 17 urzędników i oficerów w związku atakami z 28 lipca, w których zginęło około 100 osób – głównie policjantów, przedstawicieli administracji i cywilów. Według oficjalnych komunikatów, w trakcie zamieszek służby porządkowe zastrzeliły 59 „terrorystów” uzbrojonych głównie w broń białą. Aresztowano ponad 200 osób. Władze w Pekinie zarzucają administracji prowincjonalnej nieudolność, przypisują odpowiedzialność za krwawy obrót zamieszek w lipcu tego roku.

Jak zauważają komentatorzy, prowadzona w regionie polityka wzmacnia antychińskie nastroje. Władze starają się w szczególności kontrolować życie religijne Ujgurów, co pogłębia napięcia. W ostatnim czasie zamordowany został wyznaczony przez władze imam Kaszgaru.

Źródło: „Wall Street Journal”, BBC

Mat

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.