Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 11 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Chiny, Daleki Wschód arrow Ujgurowie kontra chińscy najeźdźcy ?
Monday 28 September 2020 03:43:53.30.
migawki
 

                        27.09.20 Siedlce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

Przypominamy, że NIE MA obowiązku noszenia maseczek ani w przestrzeni publicznej, ani w pomieszczeniach zamkniętych (także w kościołach), o ile osoba nienosząca maseczki ma na przykład stany lękowe, lub "trudności w oddychaniu", przy czym NIE MUSI posiadać żadnego zaświadczenia w tej sprawie.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Ujgurowie kontra chińscy najeźdźcy ? Drukuj Email
Wpisał: pch24   
22.09.2014.

Ujgurowie kontra chińscy najeźdźcy ?

 

Kto krwawo mści się na chińskich komunistach?

 

2014-9-22 pch24

 

W prowincji Sin-ciang doszło do kolejnej serii zamachów bombowych. Według oficjalnych doniesień, zginęły dwie osoby a kilka zostało rannych. Chińskie władze nie panują nad sytuacją, w ostatnim czasie w atakach zginęło 100 osób – policjantów, komunistycznego urzędników i cywilów. Zginął także imam wyznaczony przez Pekin dla wyznających islam Ujgurów.

 

Chińskie władze prowadzą w prowincji akcję „stabilizacyjną” wymierzoną przeciwko islamskim separatystom. Sytuacja polityczna w regionie pozostaje napięta: Ujgurzy oskarżają napływową ludność chińską o prześladowania, z kolei Chińczycy – wobec zdarzających się zamieszek i aktów terrorystycznych – odpowiadają represjami.

W ostatnim czasie chińskie władze ukarały 17 urzędników i oficerów w związku atakami z 28 lipca, w których zginęło około 100 osób – głównie policjantów, przedstawicieli administracji i cywilów. Według oficjalnych komunikatów, w trakcie zamieszek służby porządkowe zastrzeliły 59 „terrorystów” uzbrojonych głównie w broń białą. Aresztowano ponad 200 osób. Władze w Pekinie zarzucają administracji prowincjonalnej nieudolność, przypisują odpowiedzialność za krwawy obrót zamieszek w lipcu tego roku.

Jak zauważają komentatorzy, prowadzona w regionie polityka wzmacnia antychińskie nastroje. Władze starają się w szczególności kontrolować życie religijne Ujgurów, co pogłębia napięcia. W ostatnim czasie zamordowany został wyznaczony przez władze imam Kaszgaru.

Źródło: „Wall Street Journal”, BBC

Mat

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.