Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 118 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Chiny, Daleki Wschód arrow Chińska marynarka wojenna z bezprecedensową wizytą w Iranie
Thursday 04 March 2021 10:16:01.32.
migawki
            Nie podają statystyki zgonów na covid osób, które już zaszczepiono i nabrały rzekomej odporności.

   My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

                                                                                                     Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił
 
W Y S Z U K I W A R K A
Chińska marynarka wojenna z bezprecedensową wizytą w Iranie Drukuj Email
Wpisał: pch24   
26.09.2014.

Chińska marynarka wojenna z bezprecedensową wizytą w Iranie

 

2014-9-26 pch24

 

Dwa chińskie niszczyciele dotarły w niedzielę do irańskiego portu Bandar Abbas. Ta kilkudniowa „wizyta” potwierdza nowe zbliżenie między Pekinem i Teheranem. Potwierdzają to także irańskie media.

Po raz pierwszy chiński okręt wojenny wpłynął do irańskiego portu. Zgodnie z zapowiedzią dowódcy irańskiej floty wojennej, admirała Hosseina Azada, zaprzyjaźnione kraje mają przeprowadzić wspólne ćwiczenia w zakresie ratownictwa morskiego.

 Z kolei irańska flota zwiększyła w ciągu ostatnich lat swoją obecność w Zatoce Adeńskiej, gdzie okręty wojenne Teheranu ochraniają przed piratami m in. statki płynące z Chin. Dziś Pekin jest dla Teheranu najważniejszym partnerem handlowym. Tegoroczną wymianę handlową między tymi państwami – mimo międzynarodowych sankcji gospodarczych  – szacuje się na ponad 45 mld dolarów.

 Chiny należą – obok Stanów Zjednoczonych, Rosji, Francji, Wielkiej Brytanii i Niemiec – do tzw. grupy P5 + 1, negocjującej z Iranem w sprawie zakończenia programu zbrojeń jądrowych.

 Źródło: businessinsider.com, AS.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.