Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 78 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Ks. Małkowski 14 arrow Nadszedł czas, kiedy modlitwa wasza przynosi owoce, nadszedł czas, kiedy prawda zatryumfuje.
Wednesday 27 May 2020 17:40:34.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Nadszedł czas, kiedy modlitwa wasza przynosi owoce, nadszedł czas, kiedy prawda zatryumfuje. Drukuj Email
Wpisał: Ks. Stanisław Małkowski   
26.09.2014.

Nadszedł czas, kiedy modlitwa wasza przynosi owoce, nadszedł czas, kiedy prawda zatryumfuje.

 

NIL DESPERANDUM !

 

Ks. Stanisław Małkowski

 

Warszawska Gazeta 26 września – 2 października 2014 r.

KOMENTARZ TYGODNIA

 

Słowo Boże czytane w niedzielę 28 września mówi w drugiej lekcji mszalnej o Chrystusie, który przyjął postać sługi i na drodze uniżenia aż do śmierci krzyżowej został wywyższony w chwale zmartwychwstania, aby „na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich, i podziemnych, i aby wszelki język wyznał, że Jezus Chrystus jest PANEM [tzn. Bogiem i Królem] ku chwale Boga Ojca” (zob. Flp 2, 1-11).

 

W duchu sprawiedliwości wszyscy, czy chcą, czy nie chcą, łącznie z demonami, będą musieli poddać się panowaniu Chrystusa Króla. Natomiast w trwającym porządku miłosierdzia, poprzedzającym sprawiedliwość, poddanie się Chrystusowi Królowi narodów wynika z wiary i dobrej woli ludzi i powinno być potwierdzone przez intronizację. Bóg ustami proroka Ezechiela mówi w pierwszej lekcji (Ez 18,25-28), że każdy dobry może się zepsuć, a zły – nawrócić i poprawić, póki czas życia doczesnego trwa. Ewangelia ukazuje niebezpieczeństwo postawy: „tak, ale nie”, „nie ale tak”. Różnica między dwoma synami z ewangelicznej przypowieści (Mt 21,28-32) polega na tym, że pierwszy mówi „tak”, ale nie czyni, natomiast drugi mówi „nie”, ale w końcu pełni wolę ojca. Połączenie „tak” z „nie” jest w istocie odrzuceniem woli Boga, jest obłudą i zakłamaniem. Jeżeli natomiast po „nie” przyjdzie „tak”, wtedy w wyniku nawrócenia miłość Boża przemienia i zwycięża.

Widok nawracających się grzeszników powinien poruszyć odwracających się od Boga pseudo-pobożnych (np. fałszywych katolików u władzy w Polsce, głoszących ustami wiarę, a zaprzeczających jej postawą, decyzjami i czynami), ale nie robi na nich wrażenia, trwają w kulcie pozorów, posuwając się do świętokradzkiego przyjmowania Eucharystii.

 

Mówi Anioł Polski do wiernych w modlitwie i posłusznych pełnieniu woli Ojca Nadszedł czas, kiedy modlitwa wasza przynosi owoce, nadszedł czas, kiedy prawda zatryumfuje. Módlcie się o zwycięstwo Królowej Polski, módlcie się o zwycięstwo Chrystusa Króla. Nadchodzi czas, kiedy Syn obejmie panowanie w Królestwie Matki. Módlcie się o Królestwo Syna Bożego, już czas. Czas na Królestwo Chrystusa Króla w Polsce. Amen.

 

Mówić „tak” Chrystusowi, a zarazem „nie” Jezusowi Chrystusowi Królowi Polski jest postawą wewnętrznie sprzeczną według metody pierwszego syna: „tak, ale nie”. Nawrócenie w wyniku zrozumienia jedności królowania Chrystusa w Królestwie Jego Matki w Polsce będzie zwycięstwem prawdy na wzór drugiego syna: najpierw „nie”, ale wkrótce „tak”. Oby ci wszyscy, którzy na razie idą drogą pierwszego syna, weszli na drogę syna drugiego w myśl posłuszeństwa woli „pewnego człowieka”, który oznacza Boga Ojca w przypowieści o dwóch synach.

Bóg Ojciec chce już teraz poddać Polskę oraz inne narody społecznemu panowaniu Chrystusa Króla dla naszego ocalenia. Czytamy słowa Jezusa, które zapisała sługa Boża Rozalia Celakówna o ratunku i zgubie narodów zależnie od tego, czy zechcą odrzucić dyktaturę relatywizmu i nihilizmu w formie detronizacji Chrystusa oraz poddać się dobroczynnej władzy darowanej nam z wysoka, ale jak wszelki dar przyjętej, albo do czasu Ostatecznego Sądu odrzuconej. Słowa Anioła Stróża Polski niosą niegasnącą nadzieję, która mimo naszych błędów i zaniechań trwa.

 Trwajmy więc w nadziei i módlmy się o rychłe jej spełnienie.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.