Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 21 gości
S T A R T arrow PUBLICYŚCI arrow BEZEG 14 I arrow Mechanizm aksamitnego zamordyzmu napędzany paliwem ciągłego skłócania Polaków. Wyszperane 30/9/14
Wednesday 20 November 2019 05:14:12.28.
migawki
Diabeł do Rybaka z Watykanu: Teraz już tylko pachamamy, bałwany łowić będziesz"
 
W Y S Z U K I W A R K A
Mechanizm aksamitnego zamordyzmu napędzany paliwem ciągłego skłócania Polaków. Wyszperane 30/9/14 Drukuj Email
Wpisał: Jacek BEZEG   
30.09.2014.

Mechanizm aksamitnego zamordyzmu napędzany paliwem ciągłego skłócania Polaków

 

Jacek BEZEG wyszperane 30/9/14O tajemnicy śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki mówi w rozmowie z PCh24.pl red. Wojciech Sumliński, dziennikarz śledczy, autor m.in. książek „Kto naprawdę Go zabił?”, „Z mocy bezprawia”, „Z mocy nadziei” i „Lobotomia 3.0”.
   Mijają trzy dekady od porwania i zamordowania błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. W powszechnej świadomości społecznej to unikalny przykład sprawnego działania aparatu sprawiedliwości w odniesieniu do zbrodni politycznych okresu PRL. Sprawcy zostali błyskawicznie schwytani i osądzeni, odsiedzieli po kilka lat w więzieniu. Czy na pewno wszystko już wiemy w tej sprawie?
   http://www.pch24.pl/zbrodnia-zalozycielska-trzeciej-rp,25382,i.html#ixzz3EkaRVC3X


Pani zaczęła zebranie od tego, że podręczniki MEN są beznadziejne. Że uczy już długo i ma doświadczenie. Potem, prosząc o dyskrecję, poprosiła, żeby zebrać pieniądze na ksero i papier oraz segregatory. Zapowiedziała, że będzie kserować materiały - opowiada matka 7-letniego Jasia.
http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=13875&Itemid=80

 
 ...Uważa on za nieuchronną wojnę USA z Chinami .  Mówił przy tym, że Chiny mają czas, a Stanom się spieszy, gdyż ich system finansowy się sypie, a zadłużenie jest ogromne.  Dlatego tez USA nie dąży do zniszczenia Rosji, lecz jedynie do wymiany Putina na kogoś innego, bardziej uległego.  Braun też nie pragnie totalnej klęski Rosji, ale jej nawrócenia w myśl przepowiedni fatimskiej.
Braun uważa, że strategia Putina jest w gruncie rzeczy defensywna.  Polska natomiast może być jedynie kartą w grze mocarstw używana do podbijania stawki.  Dlatego też nie powinniśmy angażować się w żadne konflikty, a jeśli już, to jako ostatni.  Według Brauna plan mocarstw dla Polski przewiduje utworzenie w Polsce kondominium rosyjsko-niemieckiego pod zarządem żydowskim i zamysł ten wchodzi już w ostatnią fazę realizacji.
http://www.ekspedyt.org/elig/2014/09/25/29586_czy-znow-idziemy-na-wojne-pyta-grzegorz-braun.html...mechanika związana z oligarchicznym stylem rządzenia wyklucza wyłonienie się autentycznej, nieskrępowanej debaty Polaków. Mechanizm aksamitnego zamordyzmu napędzany płynnym paliwem ciągłego skłócania narodowej wspólnoty, prowokowania do walki jednych Polaków przeciwko drugim – pracuje jako „generator prądu” dla (fikcyjnej) walki o władzę między partiami. Walki dającej się wyrazić brutalnie skrótem TKM.

W chwili szczególnej próby zaś – 10 Kwietnia 2010 (i przez kilka lat potem) – oligopol medialny funkcjonuje jak „ogrodzenie pod wysokim napięciem”, pilnując, by w mrokach wojskowej tajemnicy skryły się tragiczne losy prezydenckiej delegacji. Media od tamtego momentu chronią tę „największą tajemnicę III RP” przed jej ujawnieniem polskiej wspólnocie narodowej, co dowodzi, że system środków przekazu został w 1989 r. skonstruowany w bardzo racjonalny sposób, jako dodatkowy (obok „sił porządkowych”) kordon zabezpieczający partie władzy.
http://www.bibula.com/?p=76709


Polska nigdy formalnie nie zrzekła się wobec Niemiec prawa do odszkodowań za szkody wyrządzone w czasie wojny – twierdzi na łamach tygodnika “wSieci” Grzegorz Kostrzewa-Zorbas.
„Dokumentu, o który Pan prosi, nie ma w Biurze Spraw Prawnych”
– odpowiedzieli urzędnicy ONZ na wątpliwości Kostrzewy-Zorbasa, który szukał polskiego traktatu o zrzeczeniu się reparacji w bazach i indeksach Organizacji Narodów Zjednoczonych. Nie znalazł ich także w siedzibie Sekretarza Generalnego ONZ w Nowym Jorku.
Obliczenia dotyczące strat materialnych poniesionych w latach 1939-45 przygotowało po wojnie Biuro Odszkodowań Wojennych przy Prezydium Rady Ministrów RP. Łączną wartość strat materialnych, które poniosła Polska z powodu III Rzeszy, oszacowano na 258 miliardów złotych z sierpnia 1939 roku – równowartość 49 miliardów ówczesnych dolarów amerykańskich. Według Zarządu Rezerw Federalnych USA kwota 49 miliardów dolarów z sierpnia 1939 r. odpowiadała w sierpniu 2014 r. kwocie 845 miliardom dolarów. Takie nominalne zwielokrotnienie wynika tylko ze skumulowanej inflacji, bez oprocentowania za zwłokę – wylicza na łamach tygodnika „wSieci” ekspert i publicysta.

http://www.bibula.com/?p=76797


Dysonans poznawczy – stan nieprzyjemnego napięcia psychicznego, pojawiający się u danej osoby wtedy, gdy jednocześnie występują dwa elementy poznawcze (np. myśli i sądy), które są niezgodne ze sobą. Dysonans może pojawić się także wtedy, gdy zachowania nie są zgodne z postawami. Stan dysonansu wywołuje napięcie motywacyjne i związane z nim zabiegi, mające na celu zredukowanie lub złagodzenie napięcia.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dysonans_poznawczy


Powiedział p. Winston Churchill w swej mowie w Izbie Gmin z 16 sierpnia 1945 roku: „Mało jest cnót, których Polacy nie posiadają – (tu dały się słyszeć oklaski kilku konserwatystów) i mało jest błędów, których w tej wojnie uniknęli (oklaski Labour Party).
Możemy na to odpowiedzieć:
– Pan Churchill niezupełnie ma rację. W czasie tej wojnie popełniliśmy nie wiele błędów, jak on utrzymuje, lecz jeden błąd główny i zasadniczy, od którego wszystkie inne są tylko pochodne – wierzyliśmy mianowicie w to, że rząd angielski dotrzyma nam tego, do czego się wobec nas zobowiązał. Wierzyliśmy w podpis Anglii w układzie międzynarodowym.

http://www.kresy.pl/kresopedia,historia,ii-wojna-swiatowa?zobacz/blad-zasadniczy#


Jest możliwe, że już niedługo w Polsce pojawią się całe rzesze muzułmanów z Afryki i Bliskiego Wschodu. Niemcy chcą, by Unia Europejska… podzieliła się uchodźcami, którzy przybywają na Zachód.
Niemiecki minister spraw wewnętrznych Thomas De Maizière (CDU) powiedział w rozmowie z „Der Spiegel”, że Unia Europejska powinna „sprawiedliwie” podzielić się uchodźcami, którzy szukają w Europie azylu. A to oznacza, że także Polska może zostać zmuszona przez Berlin i Brukselę do przyjęcia obcych nam kulturowo muzułmanów z Bliskiego Wschodu i Afryki, mimo rosnącego zagrożenia fundamentalistycznym ekstremizmem.

http://www.fronda.pl/a/polsce-grozi-islamizacja-tego-chca-niemcy,41944.html


40 cywilnych mieszkańców Łutugina pod Ługańskiem zostało rozstrzelanych 24 września przez separatystów wspieranych przez miejscowych ochotników. Ponieśli oni śmierć, gdyż byli podejrzewani o wspieranie armii ukraińskiej.
Wedle relacji świadków, gdy separatyści przed kilkoma tygodniami wkroczyli do miasta to posiadali już gotowe listy osób do rozstrzelenia. Egzekucja została wykonana 24 września na jednym z placów w centrum. Bezpośrednio po niej ciała ofiar zostały zakopane i przysypane ziemią, a następnie na miejsce wkroczył ciężki sprzęt, aby wyrównać teren.

http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,18983,ukraina-masowe-rozstrzeliwanie-cywilow.html"Może by więc zacząć od uporządkowania mechanizmu pozwalającego obywatelom wpływać na decyzje ich dotyczące, przy pomocy referendum? Należy domagać się zmiany ustawy o referendum tak, by po zebraniu pod wnioskiem określonej liczby podpisów było one obligatoryjne, a wynik referendum bez względu na frekwencję wiążący dla władzy." -- M.Todd

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.