Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 55 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow owsiki arrow Adios cukiereczki ?!
Wednesday 08 July 2020 15:58:16.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

12.07.20 Warszawa  Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę 

Dotarła do mnie informacja, że niektórzy tradycyjni katolicy mają zamiar celowo unieważnić swoje karty do głosowania. Prosimy nie róbcie tego! Zwycięstwo Trzaskowskiego to zwycięstwo zła w jawnej postaci. To promocja LGBT, małżeństwa homoseksualne, a w dalszej perspektywie adopcja dzieci przez te pary. Czy tego chcecie?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Adios cukiereczki ?! Drukuj Email
Wpisał: cyborg   
01.10.2014.

Adios cukiereczki ?!

 

cyborg - 1 Października, 2014 http://niepoprawni.pl/blog/7845/adios-cukiereczki

 

finał Owsiaka

 

Przez długie, złe miesiącye, wasz zapach będę czuł...Człowiek się przyzwyczaja do corocznego napełniania słoika dobrem wszelakim, a to F-16, a to wycieczka z podwodniakami, serduszek i cukiereczków - do do pełna ! Było tego tyle, że "Mrówka cała" była utytłana upychając "Złote melony" po kontach (prywatnych). Od fety na koszt podatnika, to się taka "Kręcioła" robiła, że ludziska o kwity się nie pytały, głowy za "światełkiem" zadzierały, drobniakami sypały. No właśnie ! Drobniakami ! Sypiąc bilon ludzie nie pytali jakim prawem, w ich imieniu ktoś grubymi banknotami sypie. Banknotami wyciągniętymi z gminnej, wspólnej kasy. Bo skąd niby te wyniki ?! Z tego co zostało w rozprutych kartonikach po pobraniu sowitej prowizji na ciastka i napoje ? No, bez jaj !

Pytanie : Co dalej ?! To pytanie dzieli się na dwa pytania. Pierwsze z nich to : co z imprezą ? Pozwalała ona, w genialny sposób rozliczyć środki na szkolenia, paliwo, promocję, wszelkie niedobory i straty. Nawet jak ludzie poszliby po rozum do głowy - impreza w jakiejś formie pozostanie ! Władza zabawi się sama. Już tegoroczny "Finał" w moim mieście odbywał się w gronie statystów, robiących "tłum" przed kamerą TV. Pytanie drugie : co ze słoikiem, co z cukierkami dla Jurasa ? Gdyby przepływy gotówki miały odbywać się transparentnie i za rzeczywiście wykonane usługi - słoik pozostanie pusty. Ale to, to już do decyzji Szanownych Państwa !

Jest jeszcze post scriptum :

Juras sobie da radę ! Zawsze dawał. A oto co na temat Owsiaka zebrali inni, i co o sobie powiedział on sam : Siłą uderzeniową  czyniącą z Jerzego Owsiaka postać charakterystyczną były jego „wariackie” pomysły, które nigdy nie miały nazw „poukładanych” i „szaroburych”, nie były też skażone jakimś wcześniejszym poważnym zamiarem i przemyśleniem. (...) No i zbliżała się prywatka, urodziny Marii, jego żony.(...)

Ja usiadłem u siebie w pracowni i miałem taki katalog, duże takie katalogi z wystaw fotograficznych World Press coś takiego się nazywało - takie przedziwne zdjęcia zwariowane, koszmarne, niektóre takie społeczne, ciekawskie. Jakieś takie zdjęcie pamiętam wyciąłem. Uwaga! Zdjęcie to było Chińczyków. Siedziało dwóch Chińczyków w takim pomieszczeniu, budynku, pokoju. Dwóch siedziało w takich tych maotsetungowych strojach a jeden stał. I ten który stał trzymał książeczkę. Chyba nauki pobierali. On im tam coś czytał. I wisiały ręczniki na takim sznurku. Chyba po robocie się spotkali żeby poczytać Mao Tse Tunga. Ja ich wyciąłem, nakleiłem na tekturkę i tak napisałem "Droga Marysiu! Pozdrawiamy Ciebie serdecznie! Czy ciągle mieszkasz na Gagarina nad sklepem spożywczym? Tam są ciągle cukierki w tym słoiku? My tu siedzimy, kolega czyta książkę a my się uśmiechamy" Tak to napisałem. I zastanawiałem się jakby to nazwać i nazwałem Towarzystwo Przyjaciół Chińskich Ręczników.

Wspomnienie Owsiaka o samym sobie, oraz wielce ciekawą opowieść o styczności z nim znalazłem na osobistym blogu faceta piszącego na S24 jako Jan Herman :

http://publications.webnode.com/news/jerzy-owsiak-filantropia-rentowna/
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.