Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 120 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow Oświata oraz naukawcy II arrow NIE dla J. Hartmana na UJ - wyślij protest do władz uczelni
Saturday 04 April 2020 10:07:25.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
       Czy głupota jest grzechem?
 
W Y S Z U K I W A R K A
NIE dla J. Hartmana na UJ - wyślij protest do władz uczelni Drukuj Email
Wpisał: Jan Hartman   
13.10.2014.

NIE dla J. Hartmana na UJ - wyślij protest do władz uczelni

 

podpisz PROTEST

 

Dołącz do protestu Krucjaty Młodych!

Jan Hartman to profesor zwyczajny i wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego. Człowiek, który winien budować autorytet uczelni będącej symbolem polskości i rozwoju nauki, zasłynął z wypowiedzi, której w żaden sposób nie da się pogodzić z pracą, jaką wykonuje.

 

Jeśli udaje się powiązać harmonijnie miłość macierzyńską albo bratersko-siostrzaną z miłością erotyczną, to osiąga się nową, wyższą jakość miłości i związku – te słowa w ustach profesora to hańba dla polskiej nauki i dyskwalifikacja jego osoby jako nauczyciela akademickiego. Czy człowiek, który promuje duskusję nad skrajnie patologicznymi zachowaniami może wykonywać tak odpowiedzialną pracę? Jaką wiedzę i wartości moralne przekaże swoim studentom?

Wykładowca i zarazem polityk zraził do siebie własne ugrupowanie, które usunęło go z listy członków partii. Nawet dla tak skrajnej partii jak Twój Ruch słowa Jana Hartmana są nie do przyjęcia.

 Człowiek, który już wcześniej zasłynął powiedzeniem, iż słowa „Polska, Ojczyzna, Bóg, patriotyzm” mu zupełnie obojętne, a obecnie domaga się dyskusji nad legalizacją kazirodztwa, w dalszym ciągu uczy w murach uniwersyteckich filozofii i etyki.

Sprawa ostatniej wypowiedzi Hartmana trafiła już do rzecznika dyscyplinarnego uczelni. Chcemy pomóc władzom Uniwersytetu Jagiellońskiego w podjęciu decyzji. Żądamy wyciągnięcia wobec Jana Hartmana adekwatnych konsekwencji dyscyplinarnych!

Podpisując zamieszczony obok list protestacyjny, wysyłasz jego treść do Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. med. Wojciecha Nowaka.

 

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego - prof. dr hab. med. Wojciech Nowak

rektor@uj.edu.pl

 

JM Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego

prof. dr hab. med. Wojciech Nowak

 Wasza Magnificencjo Panie Rektorze,

 Stanowczo domagam się wyciągnięcia surowych konsekwencji wobec Jana Hartmana, wykładowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego, który swoimi wypowiedziami narusza dobre imię najstarszej polskiej uczelni wyższej.

 Absolutnie nie do pogodzenia z misją, tradycją i prestiżem Uniwersytetu Jagiellońskiego jest skandaliczna wypowiedź Jana Hartmana, w której m.in. wskazywał „argument na rzecz tolerowania kazirodztwa”.

 Wypowiedź ta całkowicie dyskwalifikuje Jana Hartmana jako wykładowcę akademickiego, a zwłaszcza jako etyka. Czymś niedopuszczalnym i niewyobrażalnym jest zgoda na to, aby tak kontrowersyjna postać mogła wpływać na powierzoną Uniwersytetowi Jagiellońskiemu młodzież. 

 Dlatego stanowczo domagam się wyciągnięcia surowych konsekwencji dyscyplinarnych wobec tego nauczyciela akademickiego, który głosi tak skandaliczne tezy..

Ufam, że Uniwersytet Jagielloński będzie nadal kultywował tradycje, które reprezentują najwybitniejsi profesorowie i absolwenci tej uczelni ze św. Janem Kantym, Mikołajem Kopernikiem oraz Janem Pawłem II na czele.

 Z poważaniem

--------------

podpisz PROTEST

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.