Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 17 go¶ci
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Zdrowie arrow HIV - tajki - wybiórczo...
Friday 23 April 2021 04:11:37.32.
migawki
Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne ¶wiatło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemno¶ci serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

S± ludzie, którzy tak boj± się ¶mierci, że rezygnuj± z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
HIV - tajki - wybiórczo... Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
28.09.2009.

HIV - tajki - wybiórczo...

Największa sensacja medyczna - w mniemaniu Gazety Wyborczej vel wybiórczej: Szczepionka na HIV wreszcie działa -Wojciech Moskal 24.09.2009

            Spróbujmy tak± informację skonfrontować z tekstem znajduj±cym się w artykule.  I tak, jak się dowiadujemy armia amerykańska oraz ministerstwo zdrowa Tajlandii wspólnie opracowało szczepionkę przeciwko wirusowi HIV.  Co prawda nie wymieniono na czym polegała rola Ministerstwa Zdrowia a na czym armii amerykańskiej,  ale działali w duecie. Jak powszechnie wiadomo na ogól rol± armii jest obrona granic  i niszczenie,  a nie produkcja szczepionek. Mamy co prawda liczne przykłady wchodzenia armii z butami do różnych dziedzin jak np, prowadzenie szczepień przeciwko durowi brzusznemu w końcowym okresie I Wojny ¦wiatowej. Jak się okazało szczepionki mogły być zanieczyszczone wirusem grypy z którego powstała włanie tzw. słynna Hiszpanka i ok 20 milionów zgonów. Co wytłumaczyłoby udział armii. I Wojna ¦wiatowa - działania wojenne, jak wiadomo, to także ok 20 milionów zabitych.

Podobnie tzw. zespół zatokowy,  stwierdzony po 1991 roku u żołnierzy armii amerykańskiej i też brytyjskiej, to także wynik wielokrotnych szczepień żołnierzy w czasie awantury irackiej. Podobno w ci±gu 3 miesięcy szkoleń,  żołnierzom podano aż 16 rodzajów  szczepionek. Gwoli wyjanienia do tej pory uważano, że okres czasu pomiędzy kolejnymi dawkami szczepionki lub szczepionkami nie powinien być krótszy aniżeli 6 tygodni. Tak więc w okresie 3 miesięcy nie można podać więcej jak jedn± szczepionkę.

Przed ok.3 laty,  także mielimy w wojsku epidemię posocznicy włanie w okręgu przygotowuj±cym wojsko do misji zagranicznych. Oczywicie żadnych oficjalnych potwierdzeń i tutaj nie będzie.

Tak wiec udział armii amerykańskiej jest jak najbardziej uzasadniony w przypadku tworzeniem broni biologicznej.

Wiadomo także, że w Tajlandii armia ma liczne bazy wojskowe amerykańskie,  a żołnierze musz± się bawić. Więc zabezpieczenie przed HIV-em jest jak najbardziej słuszne, o ile istnieje. Znane s± bowiem wycieczki seksualne włanie do Tajlandii. Tak było z armi± amerykańsk± już za czasów wojny w Wietnamie.

Gorzej wygl±da rola Ministerstwa Zdrowia Tajlandii. Eksperymenty ze szczepionk± przeprowadzono bowiem na 16 000 ochotnikach tajlandzkich. Niestety zupełnie nie podano kryterium naboru tych ochotników,  ich statusu socjalnego ani preferencji seksualnych. Prezentacje telewizyjne, wypowiedzi rzekomych ochotników,  każ± w±tpić w miarodajn± informację przekazan± białym myszkom.

Innym problemem, ale marginalnym dla sprawy, był okres szczepienia tych  ok. 16 000 białych myszek. Dowiadczenia rozpoczęto w 2003 a zakończono szczepienia w 2006 r. , czyli te ok. 16000 ludzi szczepiono przez ponad 3 lata. Tak wiec okres obserwacji jest nierówny. Czy najpierw szczepiono szczepionk± czy też najpierw szczepiono  placebo [woda]. Innymi słowy: jak dużo mieli czasu uczestnicy eksperymentu na ewentualne zarażenie się wirusem HIV i od kogo? Nie wiadomo?

Cał± grupę podzielono na dwie podgrupy po  około 8 000 i zaszczepiono jedn± podgrupę szczepionk±, a drug± tzw. placebo [czyli wod±]. Niestety w informacji wyst±piły poważne luki bowiem nie podano składu chemicznego ani biologicznego tych szczepionek.

Wyniki wg zarówno przedstawicieli armii amerykańskiej jak i urzędników tajlandzkich s± zachwycaj±ce, aż  31.2 % grupy szczepionej zostało   uchronionych  przed zakażeniem.

I tutaj zaczynaj± się schody.

Wiadomo powszechnie, że choroba zwana hifem  występuje głównie u homoseksualistów i prostytutek. Tak więc jeżeli w grupie chorych były np. same prostytutki lub dużo homoseksualistów a w grupie kontrolnej mniej, to wynik był z góry przes±dzony.

Drugi problem metodologiczny to liczby. Zachorowały podobno 74 osoby z grupy nieszczepionych i 51 z grupy szczepionych. W Polsce uczniowie szkół podstawowych dowiaduj± się, że pojęcie  procent oznacza  wielko¶ć od 100. W zwi±zku z faktem,  że zachorowały 54 osoby, czyli mniej aniżeli 100,  to co znaczy 31,2%. Te dwie dziesi±te procenta to ręka noga czy też mózg przedstawiciela armii. [A pozatem: uczymy w szkółkach, że bł±d statystyczny od liczby 54 to ok. 7 !!  Czyli żadnych wyników wychodz±cych poza bł±d statystycznytej liczby 31.2  nie ma. md]

            Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że  francuska firma Sanofil - aventis ogłosiła te same dane jako swoje.   Także jej szczepionka była testowana  przez rzekomo 6 lat w Tajlandii i eksperymentowi poddano 16 000 osób. Co prawda nie wiadomo z jakiego powodu białe myszki bior±ce udział w dowiadczeniu nazwano wolontariuszami. file:///Users/mac/Desktop/PieHIV%20działa!%20-%20Future%20-%20WP.webarchiv.webarchive

            I teraz jest problem: szczepionkę produkuje armia amerykańska czy też francuska, czy też tylko stosunki seksualne były francuskie?

Dr Jerzy Jakowski  Gdańsk  www.frech.pl

Zmieniony ( 28.09.2009. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.