Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 100 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow Oświata oraz naukawcy II arrow Rola symboli w walce. ORZEŁ.
Sunday 09 August 2020 21:30:13.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Rola symboli w walce. ORZEŁ. Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
22.10.2014.

Rola symboli w walce

Przyczynek: Korona , Orzeł.

 

Mirosław Dakowski

 

Rolę tę zawsze doceniają nasi wrogowie- my zaś zbyt często lekceważymy. Opowiem na przykładzie Korony.

 

Korona [Za analizą Jacka Bartyzela]:

 

Zasadniczy (w kontekście pojęcia suwerenności) stał się od schyłku średniowiecza podział na korona otwartą (corona aperta) i korona zamkniętą (corona clausa).


Korona zamknięta posiada obręcz spiętą od góry kabłąkami, na których przecięciu znajduje się jabłko z krzyżem; przyjęcie przez władcę korona zamkniętej miało doniosły sens polityczny, oznaczając pełnię suwerennej władzy

 

Wyłącznie korony zamkniętej królowie polscy używali począwszy od Zygmunta Starego (1506-1548).

Korony heraldyczne różnią się między sobą ilością tzw. pałek, w zależności od stopnia w hierarchii feudalnej; w Polsce korona 9-pałkowa oznacza hrabiego, 7-pałkowa barona, a 5-pałkowa zwykłego szlachcica.

---------------------------------

Korona w godle Polski ma jakieś trzy fintyfluszki...

Ostatnio pojawiły się korony, właściwie „koronki” z ... trzema pałkami. Znajomy interesujący się heraldyką zamyślił się, gdy go o to spytałem – i odrzekł: „Na wsiach parobcy fundowali sobie u kowala obręcze, na których były trzy hufnale. Przed weselami, na których do dobrego tonu należało się spić i walić po łbach sztachetą lub kłonicą”.

Może to stąd...

         Po „wybuchu Polski” w 1918-tym godłem Polski ustanowiono Białego Orła w zamkniętej koronie. Suweren, suwerenna Polska. W roku 1927-mym , po przewrocie majowym, gdy we władzach ( i w mediach) przewagę uzyskała „postępowa” masoneria, zmieniono to godło na  Orła w koronie otwartej (książęcej czy lennej), na skrzydłach dodano lucyferiańskie, pięcioramienne gwiazdki (Pentalfa). W gwiazdce tej współcześni widzieli ewidentny symbol masonerii, pentagram.

Bolszewicy po 44-tym zdarli z Orła nawet taką koronę, ale pentalfy na skrzydłach zostawili. Po 89-tym próbowano powrócić do Orła Polski suwerennej – z zamkniętą koroną, z jabłkiem czy globem i krzyżem. Grupa Geremka i ich komunistyczni sojusznicy uniemożliwili te zmiany, jak też próbę intronizacji Chrystusa Króla Polski, o co tak Chrystus prosił Sługę Rozalię. Episkopat w obu sprawach milcząco stanął po stronie masonów.

Niedawno na koszulkach piłkarzy pojawiła się (ni z tego, ni z owego...) parodia Orła w postaci jakichś esów-floresów , dopiero po burzliwych protestach, z trudem usunięta na bok koszulki. Potem jakiś „Bul-K.” lansował orła z czekolady, co to orze  a może morze..

Teraz łobuzy promują sprężynki- wszystko po to, by ośmieszyć i umniejszyć  Godło Polski – i jeszcze przy tym dobrze (powinienem napisać raczej  grubo”) zarobić.

 

A symbole determinują Kierunki marszu... , o czym masoni doskonale wiedzą.

O symbolice masońskiej i satanistycznej w siedzibach ONZ czy UNESCO (np „Kaplice”) można poczytać np. w Epiphanius, UKRYTA STRONA DZIEJÓW Masoneria i tajne sekty, SIŁY NEW AGE; KOMISJA TRÓJSTRONNA - RAMIĘ LUCIS TRUSTU

- o znaczeniu zmiany stolicy Kazachstanu na Astana- Satana w: Czy Miasto Szatana będzie stolicą masońskiej Eurazji?  

-  o gwałcie na Sanktuarium św. Ojca Pio w Pietralcinie np. San Giovanni Rotondo a gwałt masońskiego PAJĄKA oraz: Pietralcina: Dlaczego "kościół" w kształcie Spirali?

- o satanistycznym zakończeniu olimpiady w Londynie w  2012 – tu: Ceremonia Artystyczna Olimpiady 2012 zdemaskowana - okultystyczny symbolizm Więcej tu: Dzieci uczą się literek. Jesteśmy przy E.

 

Uświadamiam więc Polakom – katolikom (zauważmy, jak laica od dziesięcioleci usiłuje ośmieszyć zestaw tych słów) , że o Symbole należy walczyć , a na ich deformacje i karykaturalne zmiany  - odpowiadać stanowczym protestem.

Zmieniony ( 22.10.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.