Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 61 gości
S T A R T arrow Gospodraka..., oj, draka arrow pieniądz - narzędzie rabunku arrow Jak ukryć bezkarnie połowę dochodów?
Sunday 17 January 2021 00:27:16.31.
migawki
 

17.01.21 Poznań i Zamość – comiesięczna Msza Święta za Ojczyznę i Pokutne Marsze Różańcowe

My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a przecież to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

To całe aj-waj o szczepieniach celebrytów celowe: By ludziki poczuły zazdrość i zaczęły się pchać do szczepień.

Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił.

Yes! Yes! Yes! Polska ma pierwszą kobietę GMO! POLSKA WIELKI PROJEKT rozpoczęty!  

Była "pomroczność jasna", teraz jest "dobrowolność obowiązkowa"

Skuteczność penicyliny nie została udowodniona w kontrolowanych badaniach klinicznych, lecz w praktycznym jej stosowaniu w leczeniu rannych żołnierzy podczas II wojny światowej.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Jak ukryć bezkarnie połowę dochodów? Drukuj Email
Wpisał: Grzegorz Kiełb   
23.10.2014.

Jak ukryć bezkarnie połowę dochodów?

 

 

http://3obieg.pl/jak-ukryc-bezkarnie-polowe-dochodow

 

Mamy kolejny przykład niezwykłej kreatywności polityków w obchodzeniu przepisów dotyczących ujawniania swojego majątku. Tym razem niezwykłą pomysłowością błysnęli liderzy tarnobrzeskiej Platformy Obywatelskiej. W złożonych oświadczeniach majątkowych za 2013 r. (dopiero teraz) wykazali swoje dochody tylko za pierwsze 3 kwartały. Za ostatni, już nie.

Zarządzający Kopalnią Siarki Machów S.A. w likwidacji swoje oświadczenia majątkowe kończą na 30 września 2013 roku. Dalszych zarobków nie wykazują. Czy przez ostatnie 3 miesiące roku pracowali społecznie? – Co to, to nie. Przez ostatni kwartał ubiegłego roku obaj panowie wytransferowali tyle, co przez wcześniejsze 9 miesięcy. Likwidator Robert Niedbałowski w 2013 roku zarobił 460 000 zł a w oświadczeniu majątkowym wykazał tylko 230 000 zł. Nie ujawnił kwot jakie otrzymał z tytułu odpraw, nagród i premii pod koniec roku – wyjaśnia Grzegorz Kiełb ze Stowarzyszenia „Moje Miasto Tarnobrzeg”.

Jak ukryć bezkarnie połowę dochodów? Genialny pomysł polityków

 Kreatywni politycy znaleźli sposób na ukrywanie ogromnych dochodów

 Oświadczenie tylko za 3 kwartały

Mamy kolejny przykład niezwykłej kreatywności polityków w obchodzeniu przepisów dotyczących ujawniania swojego majątku. Tym razem niezwykłą pomysłowością błysnęli liderzy tarnobrzeskiej Platformy Obywatelskiej. W złożonych oświadczeniach majątkowych za 2013 r. (dopiero teraz) wykazali swoje dochody tylko za pierwsze 3 kwartały. Za ostatni, już nie.

Zarządzający   Kopalnią Siarki Machów S.A. w likwidacji swoje oświadczenia majątkowe kończą na 30 września 2013 roku. Dalszych zarobków nie wykazują. Czy przez ostatnie 3 miesiące roku pracowali społecznie? – Co to, to nie. Przez ostatni kwartał ubiegłego roku obaj panowie wytransferowali tyle, co przez wcześniejsze 9 miesięcy. Likwidator Robert Niedbałowski w 2013 roku zarobił 460 000 zł a w oświadczeniu majątkowym wykazał tylko 230 000 zł. Nie ujawnił kwot jakie otrzymał z tytułu odpraw, nagród i premii pod koniec roku – wyjaśnia Grzegorz Kiełb ze Stowarzyszenia „Moje Miasto Tarnobrzeg”.

Niemniej istotne jest również to, że powyższe deklaracje zostały   złożone dopiero 1 sierpnia czyli 3 miesiące po ustawowym terminie. Prezydent Tarnobrzega opublikował je w Biuletynie Informacji Publicznej dopiero we wrześniu, po tym jak sprawą tej opieszałości zainteresowały się media. W sumie aż 7 osób publicznych z Tarnobrzega wypełniło ten obowiązek z takim opóźnieniem, dopiero po interwencji dziennikarzy.

 Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, zobowiązani do złożenia oświadczenia majątkowego, w razie niedotrzymania terminów, wzywani są do niezwłocznego wypełnienia tego obowiązku. Za okres od dnia, w którym oświadczenie powinno być złożone, do dnia jego złożenia likwidator Robert Niedbałowski oraz główny księgowy – Witold Bochyński, powinni zostać pozbawieni wynagrodzenia. Jeżeli mimo wezwania do złożenia oświadczeń majątkowych, upłynęło ponad 30 dni, umowa o pracę powinna zostać z nimi rozwiązana. Przepisy te powinien w tym wypadku wyegzekwować prezydent miasta. Nic takiego jednak nie nastąpiło. Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz nie zamierza nawet wyjaśniać tej sprawy, rozmawia tylko ze „zweryfikowanymi” przez siebie mediami.

 

Dodajmy, że   kierujący spółką same nagrody, przyznane im przez radę nadzorczą, otrzymali w wysokości po 50 tys. złotych na osobę. Kopalnia jest w stanie likwidacji, zwalnia pracowników i wyprzedaje majątek.

 

Marcin Piasek

marcin.piasek@vp.pl


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.