Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 25 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Izrael arrow POSTĘP: Segregacja rasowa w izraelskich autobusach
Sunday 27 September 2020 03:14:22.30.
migawki
 

                        27.09.20 Siedlce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

Przypominamy, że NIE MA obowiązku noszenia maseczek ani w przestrzeni publicznej, ani w pomieszczeniach zamkniętych (także w kościołach), o ile osoba nienosząca maseczki ma na przykład stany lękowe, lub "trudności w oddychaniu", przy czym NIE MUSI posiadać żadnego zaświadczenia w tej sprawie.

 
W Y S Z U K I W A R K A
POSTĘP: Segregacja rasowa w izraelskich autobusach Drukuj Email
Wpisał: amk   
26.10.2014.

POSTĘP: Segregacja rasowa w izraelskich autobusach

amk 26-10-2014, rp

 

Pod naciskiem osadników ministerstwo obrony wprowadziło na Zachodnim Brzegu zakaz podróżowania Palestyńczyków tymi samymi autobusami, którymi poruszają się Żydzi.

Codziennie do Zachodniego Brzegu przemieszcza się około 30 tysięcy pracujących tam Palestyńczyków. Dotychczas mogli korzystać z ogólnodostępnego transportu publicznego.

Zakaz wprowadził minister obrony Mosze Ya'alon pod naciskiem osadników przeciwnych wspólnemu podróżowaniu z Palestyńczykami. Agresywną kampanię w tym celu osadnicy prowadzili od kilku lat. Argumentowali, że wielu żydowskich osadników, w tym uczennic, było prześladowanych przez Arabów podczas podróży.

Zakaz wprowadzono, mimo że nawet Siły Obronne Izraela nie widzą zagrożenia, ponieważ każdy Palestyńczyk, by w ogóle dostać się na teren Zachodniego Brzegu, musi spełnić restrykcyjne warunki.

Według Palestyńczyków jest to nic innego, jak segregacja rasowa. Odtąd będą musieli przyjeżdżać do przejścia granicznego Eyal, skąd na ogół mają bardzo daleko do miejsc pracy. Tam będą przechodzić kontrolę bezpieczeństwa i okazywać specjalny identyfikator biometryczny, który upoważni ich do przekroczenia granicy.

Dyrektywa wejdzie w życie w przyszłym miesiącu. Do tej pory administracja cywilna ma się przygotować do zmian, poinstruować o nich Palestyńczyków i w miarę możliwości przygotować alternatywny transport.

W Izraelu jest to już drugi rodzaj segregacji w środkach transportu publicznego. W kilkudziesięciu liniach autobusowych obowiązuje bowiem również segregacja płciowa, wprowadzona pod naciskiem ultra-ortodoksyjnych Żydów. W pojazdach tych kobiety mogą siadać wyłącznie z tyłu autobusu. Po protestach organizacji obrony praw człowieka przepisy zmieniono o tyle, że nawet jeśli kobieta usiądzie w zakazanym rejonie, nie może zostać siłą zmuszona do zmiany miejsca, a autobusy, w których segregacja obowiązuje, są specjalnie oznakowane.

Przeczytaj więcej o:  Izrael , segrahgacja rasowa , transport publiczny , Zachodni Brzeg

www.haaretz.com

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.