Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 52 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow O WSI i po WSI 14 arrow Podejrzany o szpiegostwo Szypowski polskie obywatelstwo posiada od roku. Nadał mu je prez.Komorowski
Friday 21 February 2020 11:09:25.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

 
W Y S Z U K I W A R K A
Podejrzany o szpiegostwo Szypowski polskie obywatelstwo posiada od roku. Nadał mu je prez.Komorowski Drukuj Email
Wpisał: Bul-K. &Co   
27.10.2014.

Podejrzany o szpiegostwo Stanisław Szypowski polskie obywatelstwo posiada od roku. Nadał mu je prezydent Bronisław Komorowski,

z pozytywną opinią MSW.

Sienkiewicz  [to ten od kupy kamieni] : Opowiem o tym za 20 lat.

 

rp

 

[to prawnik „od energetyki”, od LNG,  Stanisław Szypowski, nie wiem, czemu wstydzą się podać jego nazwisko? MD] 

Stanisław Sz., którego ABW zatrzymało pod zarzutem szpiegostwa był pozytywnie opiniowany przez MSW. Na tej podstawie prezydent nadał mu polskie obywatelstwo. Dlaczego? Bartłomiej Sienkiewicz unika odpowiedzi.

Podejrzewany o szpiegostwo Stanisław Sz. polskie obywatelstwo posiada od roku. Nadał mu je prezydent Bronisław Komorowski. Jak twierdzi tvn24.pl, stało się to po wyrażeniu pozytywnej opinii przez resort spraw wewnętrznych. Ta zaś została wyrażona, bo żadnych przeciwwskazań nie zgłosiła Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Zdaniem Joanny Trzaski-Wieczorek, Kancelaria Prezydenta nie ma sobie nic do zarzucenia. - Tylko ABW wie, dlaczego w tym przypadku umożliwiło MSW rekomendację dla nadania tego obywatelstwa i czy było to działanie celowe - mówi.

- W przypadku Stanisława Sz., zarówno wojewoda zachodniopomorski, jak i minister spraw wewnętrznych wydali pozytywne opinie. To na tych organach spoczywał obowiązek sprawdzenia, czy nie było ku temu żadnych przeciwwskazań. Szef MSW nie miał zastrzeżeń. Prezydent nadał obywatelstwo polskie Stanisławowi Sz. 5 września 2013 roku – dodaje.

Sprawy tłumaczyć nie zamierza też ówczesny szef resortu spraw wewnętrznych, któremu podlegały służby specjalne, Bartłomiej Sienkiewicz. – Oficjalnie mogę powiedzieć jedno: za 20 lat bardzo chętnie o tym porozmawiam - ucina jedynie były minister w rozmowie z tvn24.pl. Komentarza odmówił również rzecznik ABW Maciej Karczyński.

Sz. został zatrzymany przez ABW 16 października. Usłyszał zarzut szpiegostwa na rzecz Rosji. Obecnie przebywa w areszcie.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.