Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 111 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Ukraina, B, L. od kwietnia 14 arrow Litwini boją się wojny [agresji Rosji] . A do portu w Kłajpedzie wpłynął terminal LPG.
Friday 26 February 2021 16:12:44.32.
migawki

Różaniec za Ojczyznę przy grobie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki

W środę 24-go, piątek 26-go i sobotę 27-go Suche Dni Wielkiego Postu.

Nie podają statystyki zgonów na covid osób, które już zaszczepiono i nabrały rzekomej odporności.

  W styczniu otworzono na tej stronie [czy przeczytano do końca i ze zrozumieniem?] dwa miliony 84 tysiące artykułów. Kolejny rekord. Propagujcie więc, proszę, szczeg. wśród znajomych przestraszonych i tracących nadzieję. Powinna im pomóc. Żebyśmy w lutym wyrównali tę liczbę, a będzie o 10% dni mniej...

  My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

                                                                                                     Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił
 
W Y S Z U K I W A R K A
Litwini boją się wojny [agresji Rosji] . A do portu w Kłajpedzie wpłynął terminal LPG. Drukuj Email
Wpisał: pch24   
28.10.2014.

Litwini boją się wojny [agresji Rosji] . A do portu w Kłajpedzie wpłynął terminal LPG.

 

2014-10-28 pch24

 

 

Terminal "Independent" wpływa do portu w Kłajpedzie fot. INTS KALNINS/REUTERS

Ponad połowa, bo aż 55,5 proc. Litwinów, zadeklarowało, że boi się Rosji – wynika z opublikowanego w poniedziałek sondażu. Wilno tymczasem, wraz z innymi krajami bałtyckimi, dąży do dywersyfikacji źródeł dostaw gazu.

 

Litwini najbardziej boją się, że działania Rosji mogą zniszczyć ich gospodarkę (34,9 proc.) lub zniweczyć dążenia Wilna do niezależności energetycznej. Z kolei 28 proc. badanych obawia się wojny informacyjnej. Konflikt zbrojny budzi obecnie obawy 27,6 proc. respondentów.

 Wśród Litwinów nie brakuje też osób, które nie obawiają się Rosji. Zagrożenia ze strony sąsiedniego mocarstwa nie odczuwa 17,3 proc. respondentów, a 11,7 proc. – nie ma zdania na ten temat.

 Sondaż instytutu SpinterTyrimai na zamówienie portalu Delfi został przeprowadzony w dniach 26-30 września. Wzięło w nim udział 1010 respondentów w wieku od 18 do 75 lat.

 Litwa dąży do stopniowej dywersyfikacji źródeł dostaw gazu. W poniedziałek do portu w Kłajpedzie wpłynął terminal LPG „Independence”, mogący pokryć 90 proc. zapotrzebowania na gaz krajów bałtyckich.

 Źródło: money.pl

Ged

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.