Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 48 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow "Starsi i mądrzejsi" 14 arrow ! CYMES NEWS ! - Opluwał Polaków i bili mu brawa - ! CYMES NEWS !
Wednesday 21 October 2020 23:40:46.30.
W Y S Z U K I W A R K A
! CYMES NEWS ! - Opluwał Polaków i bili mu brawa - ! CYMES NEWS ! Drukuj Email
Wpisał: Anna Wiejak   
30.10.2014.

! CYMES NEWS ! – Opluwał Polaków i bili mu brawa – ! CYMES NEWS !

 

Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2014-10-29

Hitoria Polski pisana po żydowsku

Prezydent Izraela Reuwen Riwlin już pierwszego dnia swojej wizyty w Warszawie obraził Polaków, za co prezydent Polski Bronisław Komorowski, również w swojej mowie obrażający naród, czule go uściskał, a zgromadzeni na uroczystości otwarcia stałej ekspozycji w Muzeum Żydów Polskich goście, w tym reprezentujący Polskę politycy, bili brawa. 

 Reuwen Riwlin swoje skandaliczne przemówienie rozpoczął od podkreślenia polskich korzeni swojej rodziny. – Nasza rodzinna legenda podawana z ust do ust, opowiada o wyjątkowej historii jednego z moich praojców: na jednym z sejmików Polska nie mogła się zgodzić co do wyboru nowego polskiego króla. Jako czasowe rozwiązanie wybrano protoplastę naszego rodu Szaula Kacelerembogena na jednodniowego króla – wmawiał zebranym.

 Mówiąc o Polsce i wielkiej tęsknocie do niej ludności żydowskiej, podkreślał, że to ten kraj „stał się miejscem narodzin ducha żydowskiego narodu”. Snuł wizje żydów walczących w polskim wojsku, którzy „zyskali miano bohaterów polskiego oręża”. Nie zabrakło również odniesień do żydowskiego powstania w getcie warszawskim, przy czym liczba powstań nieco się prezydentowi Riwlinowi „rozmnożyła”, przez co mówił o „bohaterstwie żydów walczących w gettach”. Twierdził ponadto, że żydzi, wzniecając powstania „podczas mordów i w obozach [zagłady – przyp. red.] pokazali na nowo, czym jest żydowskie bohaterstwo”, podczas gdy w rzeczywistości w żadnym z obozów zagłady nie wybuchło żadne żydowskie powstanie, natomiast sami żydzi szli na rzeź bez żadnego oporu.

 - Przed piętnastoma laty książka Jana Tomasza Grossa „Sąsiedzi” głęboko poruszyła polską świadomość historyczną. Książka ta ukazała w najbardziej bolesny sposób zbrodnię w Jedwabnem. Obudziła polską społeczność, powodując że zagłębiła się w swą przeszłość – perorował.
W tym kontekście przywołał słowa byłego prezesa IPN Leona Kieresa, który miał powiedzieć, iż sprawa zbrodni w Jedwabnem stanowi dla polskiego społeczeństwa szansę i nadzieję na to, że „jesteśmy wystarczająco odważni, aby pokazać światu, że nie boimy się debaty w tej sprawie”. [My się nie boimy, ale Lech Kaczyński MUSIAŁ  przerwać ekshumacje na żądanie rabinów, gdy jasne JUŻ było, że tam jakoś mało ciał... MD]

 Nie zabrakło również odniesień do syjonistycznego przywódcy Zeewa (Włodzimierza) Żabotyńskiego i stworzonej przez niego organizacji „Bejtar”, w której szkolili się żydzi. [No tak... W lasach pod Andrychowem w drugiej połowie lat 30-tych były obozy szkoleniowe dla żydowskich bojowców, nawet z Chin. Bejtar ani państwo Izrael pożyczek zaciągniętych wtedy - nie spłacili. MD]

Riwlin zapowiedział przy tym, że „państwo Izrael będzie walczyło z wszelkimi przejawami antysemityzmu, z rasizmem i rasistowską ideologią”, zapominając najwyraźniej, iż ta ostatnia charakteryzuje właśnie państwo Izrael (od samego początku jego istnienia), traktujące ludność palestyńską jako podludzi, o czym wielokrotnie mówili izraelscy przywódcy polityczni i religijni.

 Prezydent Izraela podziękował wszystkim tym, „którzy nie stali biernie” w obliczu zagłady żydów i porównał „sprawiedliwych wśród narodów świata” do kwitnącego w ziemi izraelskiej kwiatu „krew Machabeuszy”, jaki – według żydowskich legend – „wyrasta w miejscu, gdzie poległ żydowski wojownik”. – W Polsce wyrosło wiele takich kwiatów – stwierdził.

 Należy podkreślić, że żaden z przemawiających po prezydencie Izraela polityków nie zareagował na tą mowę, ani minister kultury i dziedzictwa narodowego Małgorzata Omilanowska, ani prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Żaden też nie opuścił uroczystości w geście solidarności z Polakami i sprzeciwu wobec szkalowania ich dobrego imienia. Co więcej, wybrany przez Polaków prezydent, uściskał po tych słowach izraelskiego gościa, nie kryjąc wzruszenia, natomiast zgromadzeni goście bili gromkie brawa.

 Z kolei prezydent Polski Bronisław Komorowski w mowie otwierającej uroczystości mówił o „wstydliwych kartach w dziejach narodu polskiego” i „polskim antysemityzmie”, wspominając o konieczności „pogłębionej refleksji nad wszelkim złem, które położyło się cieniem na stosunkach polsko-żydowskich” i „konfrontacji z tematami trudnymi i wstydliwymi”. O Polakach ratujących żydów przed zagładą ledwie napomknął.

 Mówił o wdzięczności żydów za to, że w Polsce znaleźli swój dom. – Wyrazem tej wzajemnej polsko-żydowskiej wdzięczności jest właśnie Muzeum Żydów Polskich Polin – stwierdził, podkreślając, iż wierzy, że ta placówka „przyczyni się do budowania głębokich i dobrych emocji w stosunkach polsko-żydowskich”,  „że będzie miejscem mądrego dialogu i przywracania pamięci historycznej w pełnym wymiarze”.

 Anna Wiejak, prawy.pl

Materiał ukazał się na zaprzyjaźnionej z nami stronie prawy.pl

Tytuł i podtytuł Wirtualna Polonia

Zmieniony ( 30.10.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.