Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 23 gości
S T A R T arrow Gospodraka..., oj, draka arrow kolejny "sukces" arrow Woda zdrożeje po wyborach. [I elektryczność...]
Saturday 23 January 2021 02:31:47.31.
migawki
 

24.01.2021 Bielsko Biała – 83 comiesięczny Pokutny Marsz Różańcowy i Msza święta w rycie klasycznym za Ojczyznę

My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a przecież to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

To całe aj-waj o szczepieniach celebrytów celowe: By ludziki poczuły zazdrość i zaczęły się pchać do szczepień.

Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił.

Yes! Yes! Yes! Polska ma pierwszą kobietę GMO! POLSKA WIELKI PROJEKT rozpoczęty!  

Była "pomroczność jasna", teraz jest "dobrowolność obowiązkowa"

Skuteczność penicyliny nie została udowodniona w kontrolowanych badaniach klinicznych, lecz w praktycznym jej stosowaniu w leczeniu rannych żołnierzy podczas II wojny światowej.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Woda zdrożeje po wyborach. [I elektryczność...] Drukuj Email
Wpisał: "niezalezna"   
30.10.2014.

Woda zdrożeje po wyborach. [I elektryczność...]

 

Znowu Polacy dostaną po kieszeni.

 

30.10.2014 http://niezalezna.pl/60922-znowu-polacy-dostana-po-kieszeni-woda-zdrozeje-po-wyborach

 

Polacy zapłacą więcej za wodę i ścieki. Muszą pokryć koszty dotychczasowych i przyszłych inwestycji wodno-kanalizacyjnych, które sięgną w najbliższych latach 30 mld zł. Podwyżek należy się spodziewać od stycznia 2015 r. W tym roku ze względu na wybory wiele samorządów zamroziło ceny - pisze "Gazeta Polska Codziennie".

Nie ma zmiłuj. Zdaniem specjalistów z branży wodno-kanalizacyjnej podwyżek nie da się uniknąć. To, że w roku przedwyborczym w wielu miejscowościach ceny za wodę i ścieki nie wzrosły, oznacza tylko jedno – w przyszłym roku będą jeszcze wyższe! Po prostu z mieszkańców trzeba będzie ściągnąć pieniądze za przeprowadzone w tej dziedzinie inwestycje.

Tylko w latach 2000–2012 ich wartość wyniosła niemal 90 mld zł. Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie (IGWP) szacuje, że w najbliższym czasie koszt koniecznych inwestycji sięgnie 30 mld zł. Do końca przyszłego roku Polska musi spełnić unijne zobowiązania dotyczące redukcji zanieczyszczeń bio-degradowalnych. Oznacza to, że samorządy będą musiały wybudować ok. 23 tys. km sieci kanalizacyjnej. Na modernizację oczekuje dodatkowo ponad 2 tys. km starych sieci. Prawdziwe wydatki to jednak budowa ponad 220 i „modernizacja” niemal 800 oczyszczalni.

Do tego za niemal półtora roku Polskę zacznie obowiązywać unijny zakaz składowania osadów ściekowych.

IGWP zwraca uwagę, że wzrost opłat czeka przede wszystkim mieszkańców tych miejscowości, w których do tej pory nie przeprowadzono koniecznych inwestycji. Ich realizacja przełoży się na skokowy wzrost cen. Np. w Nowym Sączu, gdzie rozbudowa sieci kosztowała 300 tys. zł, ceny za wodę i ścieki podskoczyły z 6,7 zł do 11,29 zł. Opłaty mogą być jeszcze wyższe, gdy władze lokalne nie spełnią wymogów unijnych. Na ceny wody i ścieków mogą mieć również wpływ kary, które przyjdzie płacić samorządom za nie wywiązanie się ze zobowiązań wynikających z dyrektyw unijnych.

Jak już wcześniej informował portal niezalezna.pl, to nie koniec złych wiadomości.

Wbrew obietnicom Ewy Kopacz, po jej "negocjacjach" podczas szczytu klimatycznego w Brukseli, wzrośnie cena energii. Premier[-kę] zdradził jej zastępca Janusz Piechociński, który przyznał, że będziemy płacić więcej za rachunki.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.