Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 28 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow resorty siłowe a "prawo" 14 arrow Kiszczak będzie ponownie zbadany. Wróci na ławę oskarżonych?
Tuesday 18 February 2020 23:30:21.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

Koronka do Miłosierdzia w środę 19 lutego o godz.15-tej o wycofanie "Zdrowe love w Gdańsku"

 
W Y S Z U K I W A R K A
Kiszczak będzie ponownie zbadany. Wróci na ławę oskarżonych? Drukuj Email
Wpisał: Adam Słomka   
06.11.2014.

Kiszczak będzie ponownie zbadany. Wróci na ławę oskarżonych?

tu jest Film TVN z akcji KPN-Niezłomni na procesie Kiszczaka DOBRE !

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,kiszczak-bedzie-ponownie-zbadany-wroci-na-lawe-oskarzonych,128769.html

24.07.2014 16:47 ORZECZENIE SĄDU

 

Będą ponowne badania lekarskie gen. Czesława Kiszczaka - postanowił Sąd Apelacyjny w Warszawie. Wcześniej sąd zawiesił badanie z uwagi na zły stan zdrowia.

W czwartek Sąd Apelacyjny na posiedzeniu rozstrzygnął wniosek IPN o ponowne badania lekarskie Kiszczaka, kierując go na te badania. Postępowanie ws. 88-letniego dziś Kiszczaka, w okresie stanu wojennego szefa MSW, zostało zawieszone w 2013 r.

Sąd uwzględnił wniosek prokuratora o przeprowadzenie badania z zakresu psychiatrii, psychologii, geriatrii i neurologii. Od orzeczenia lekarzy będzie zależało, czy szef MSW z czasów PRL wróci na ławę oskarżonych w procesie dotyczącym pacyfikacji kopalni Wujek i wprowadzenia stanu wojennego. Opinia lekarska ma być gotowa do 15 września tego roku.

Do tej pory proces, z uwagi na zły stan zdrowia oskarżonego, był zawieszony. IPN domagał się ponownego przebadania Kiszczaka m.in. po tym, jak prasa pokazała, że uczestniczył on w uroczystościach pogrzebowych gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Prezentowano też wtedy fotografie, na których Kiszczak bawi się w ogrodzie z psem.

Komentarz Adama Słomki TVN 24


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.