Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 62 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Agentura II arrow Hasło 'Bóg, Honor, Ojczyzna' jest rasistowskie, bo ma wykluczyć mniejsz., uznawane za wrogów narodu.
Thursday 27 February 2020 18:34:36.28.
W Y S Z U K I W A R K A
Hasło 'Bóg, Honor, Ojczyzna' jest rasistowskie, bo ma wykluczyć mniejsz., uznawane za wrogów narodu. Drukuj Email
Wpisał: To hańba   
12.11.2014.

Hasło 'Bóg, Honor, Ojczyzna' jest rasistowskie, bo ma wykluczyć mniejszości, uznawane za wrogów narodu.

Z Rzepy, z artykułu:

"Spiegel" ostro o obchodach Święta Narodowego: "To hańba"

 

RP

 

 

[---] "To nie ma nic wspólnego ze świętem, to jest hańba", podkreśla polski socjolog, ubolewając że tak mało osób bierze udział w prezydenckim marszu 'Razem dla Niepodległej'.

Nakreśla on, jak przebiegają podziały w polskim społeczeństwie, i kto bierze udział w marszu nacjonalistów.

"Marsz jest magnesem dla nacjonalistów, prawicowych ekstremistów, chuliganów z Polski i całej Europy. To przede wszystkim młodzi ludzie, którzy jak pseudokibice zachowują się bardzo agresywnie, a wszystko to organizowane jest przez 'Młodzież Wszechpolską' i 'Obóz Narodowo-Radykalny'.

"Już same te nazwy ukazują ich orientację polityczną. Nawiązują oni do radykalnych, antysemickich i faszystowskich organizacji czasów międzywojennych. Nie można pominąć tego, że ich członkowie określają się dziś mianem narodowych konserwatystów, co jest absolutnym eufemizmem".

"Perfekcyjni patrioci"

Pankowski wyjaśnia, że prawicowi ekstremiści uważają się za 'prawdziwych Polaków'. Hasła typu 'Bóg, Honor, Ojczyzna' czy 'Polska dla Polaków' są typowe i rasistowskie, bo mają one wykluczyć mniejszości, uznawane za wrogów narodu.

"A przecież Polska przez setki lat była państwem wielonarodowościowym i wielokulturowym. Wielu jednak chce wyprzeć ze świadomości tę tradycję, twierdząc, że są 'perfekcyjnymi patriotami' biorąc udział w marszu nacjonalistów 11 listopada. Jednym z ich idoli jest Roman Dmowski, polityk endecji lat 30-tych, który domagał się nie tylko narodowego odrodzenia Polski, ale chciał także marginalizować mniejszości. Dmowski jest dla mnie twórcą współczesnego antysemityzmu".

[I więcej tam-takich, ku hańbie profesorów, którzy takiemu mętowi dali doktorat  - i habilitację. Mirosław Dakowski]

Zmieniony ( 12.11.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.