Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 42 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow resorty siłowe a "prawo" 14 arrow WZOROWY protokół przesłuchania Polaka przez policję obywatelską.
Wednesday 29 January 2020 00:29:52.28.
W Y S Z U K I W A R K A
WZOROWY protokół przesłuchania Polaka przez policję obywatelską. Drukuj Email
Wpisał: Sierżant Dorota Gawin   
15.11.2014.

WZOROWY protokół przesłuchania Polaka przez policję obywatelską.

 

 W ostatnich dniach kilkudziesięciu naszych działaczy i sympatyków jest nękanych wezwaniami i przesłuchaniami przez policję obywatelską.

Dziś wrócił z komendy Janusz Fatyga (weteran ROPCIO i KPN) spisał całość przesłuchania i zarzutu z pobytu na komendzie oto jego wzorowa relacja:

------------------------------------------------------------------------------------

 

WZOROWY

Protokół przesłuchania osoby w stosunku co, do której istnieje uzasadniona podstawa sporządzenia przeciwko niej wniosku o ukaranie

 

Kraków, 14.11.2014 r., godz. 11.40,

 

Sierżant Dorota Gawin  z Komisariatu Policji IV w Krakowie, działając na podstawie: art. 54 § 1, 4, 5 i 6 kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenie p. zgodnie z art. 37 § 1, 3, 4 i 5 k.p.w. .w związku z   art. 144 do 146, 147 § 3 i 148 k.p.k.

przesłuchała niżej wymienionego jako osobę podejrzaną o popełnienie wykroczenia z art. 51 § 1 kodeksu wykroczeń.

 

Osoba podejrzana podała następujące dane:

Janusz Fatyga, syn Jana i Zofii Karasińskiej, urodzony 23.11.1942 r. w miejscowości Antolin, zamieszkały 30-110 Kraków, ul. Filarecka 20/3.

(tylko do podania danych personalnych i adresu do korespondencji jesteśmy zobowiązani)

 

Miejsce zatrudnienia – odmawia podania

Dochody – odmawia podania

Stan majątkowy – (przedmioty o wartości ponad 10 tysięcy zł) odmawia podania

Stan rodzinny – odmawia podania

Liczba osób na utrzymaniu – odmawia podania

Stan zdrowia obwinionego – odmawia podania

Uprzednie kary za podobne przestępstwo lub wykroczenia – odmawia odpowiedzi [chyba że ktoś był represjonowany w PRL to podajemy karany i represjonowany wielokrotnie – szczegółów kiedy i za co nie podajemy policji – opowiemy to w sądzie]

 

Karalność za fałszywe zeznania – nie karany

 

Opis czynu o jaki osoba podejrzana może być obwiniona (ze wskazaniem, miejsca, czasu, sposobu i okoliczności jego popełnienia oraz wysokość wyrządzonej szkody)

 

w dniu 27 września 2014 r. około godziny 14.40 w Nowym Sączu przy ulicy Aleja Wolności poprzez głośne krzyki oraz śpiewy zakłócił spokój i porządek publiczny tj. popełnił wykroczenie z art. 51 § 1 kodeksu wykroczeń.

 

            Osoba podejrzana wyjaśniła:

 

przedstawionego mi treści zarzutu nie rozumiem, to jakieś absurdalne represje za domaganie się likwidacji pomnika ruskich okupantów w Nowym Sączu. Zeznania złożę w obecności obrońcy tylko  w sądzie.

Żądam doręczenia postanowienia o przedstawieniu zarzutów oraz wnoszę o ustanowienie  adwokata z urzędu.

 

 Przyjmuję pouczenie o prawach i obowiązkach osoby co, do której istnieje uzasadniona podstawa do sporządzenia wniosku o ukaranie.

 Przesłuchanie zakończono dnia 14.11.2014 r. o godzinie 12.15.

 

(---)

Podpis osoby podejrzanej

 

 Tu piszemy jedno słowo

ODMAWIAM i pod nim składamy swoją parafę

 [policjant jest zachwycony bo myśli, że ma podpis ale jest to podpis tylko pod odmową podpisania!]

 

Pan Janusz Fatyga dodał jeszcze oświadczenie

 - można przynieść je gotowe na komendę:

ulica Wolności w Nowym Sączu to główna aleja i  jest bardzo długa i posiada zapewne miejsca publiczne i nie publiczne – brak jest zatem bliższego określenia w jakim to miejscu miałem się dopuścić przypisanego wykroczenia. Drugi mój powód,  z dla którego nie rozumiem zarzutu to,  dotychczas sądziłem (jak się okazuje błędnie), że obowiązuje tylko cisza nocna. Nic nie słyszałem o „ciszy dziennej”. Jeśli tak to, powyżej ilu decybeli można mówić o naruszeniu owej „ciszy dziennej” i czy ktoś te decybele zmierzył?

 Z uwagi na postanowienie Prezydenta RP  Nr 494-2011-7 z 15 września 2011 r. odznaczające mnie Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, biorące mnie tym samym po ochronę na podstawie Art. 19 Konstytucji Rzeczypospolitej oraz podeszły wiek, żądam zaprzestania kolejnych represji i ustanowienie  adwokata z urzędu.

 Nie przyjmuję do wiadomości tych niezrozumiałych dla mnie zarzutów. Domagam się zakończenia tych bezprawnych represji i ochrony pomników ruskich okupantów.

 Janusz Fatyga

 

-----------------------

Jeżeli ktoś z naszych działaczy i sympatyków chciałby szerszej informacji  to proszę dzwonić!  Adam Słomka Tel. 601646080

Ponadto mecenas Konrad Firlej z Krakowa reprezentuje nas i doradza w tej sprawie.

 Pozdrawiam

adam, adamslomka1@wp.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.