Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 107 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow Historia odkłamywanie VI arrow Kazimierz Świtoń, twórca Wolnych Związków Zawodowych. Msza Święta w poniedziałek.
Sunday 25 October 2020 11:29:00.30.
migawki
 

25.10.20 Siedlce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”.

Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Kazimierz Świtoń, twórca Wolnych Związków Zawodowych. Msza Święta w poniedziałek. Drukuj Email
Wpisał: Tomasz Sokolewicz   
07.12.2014.

Kazimierz Świtoń, twórca Wolnych Związków Zawodowych. Msza Święta w poniedziałek.

 

 Tomasz Sokolewicz  blog Tomasza Sokolewicza

 

Zmarł Kazimierz Świtoń. Jako pierwszy, wbrew władzom PRL, wbrew Kuroniowi i wbrew Moczulskiemu zakładał w Polsce w 1978 roku Wolne Związki Zawodowe. O poziomie jego prześladowania niech świadczy sam fakt wystawienia tylko przeciwko niemu ponad 250 TW i oficerów SB.

[Raczej – tak bardzo się Go bali... MD]

To on otwarcie w Sejmie 4 czerwca 1992 roku ujawnił agenta SB TW „Bolek” Lecha Wałęsę.

Ustawiał krzyże w Oświęcimiu. [Na Żwirowisku bronił też Karmelitanek i ich klasztoru, wyrzucanych przez starszych braci , też tych uplasowanych wysoko wewnątrz Kościoła. md].

Z obcą, pełną kremlowskich sługusów rozmaitej maści, władzą ani przed „Magdalenką”, ani po przejęciu władzy przez partię TW z rąk PZPR nie kolaborował.

Był bezkompromisowym, odważnym i szlachetnym człowiekiem, który z całą pewnością nie życzyłby sobie bycia wymienionym pośmiertnie w jednym szeregu z kolaborantem, znanym z serwilizmu i roli sowieckiego agenta [w filmie i w życiu md] przez marszałka sejmu z ramienia bardzo kontrowersyjnej partii politycznej, której ikony składały hołdy przed i po śmierci gen. Jaruzelskiemu.

 W poniedziałek 8 grudnia 2014 w kościele Św. Szczepana w Katowicach przy ul. ks. Leopolda Markiefki 89  o godzinie 11.00 odbędzie się jego pogrzeb.   [*]

Zmieniony ( 07.12.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.