Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 110 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow Historia odkłamywanie VI arrow Pogrzeb ś. p. Kazimierza Świtonia a oficjalne uroczyste pogrzeby zbrodniarzy komunistycznych
Sunday 25 October 2020 12:27:35.30.
migawki
 

25.10.20 Siedlce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”.

Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Pogrzeb ś. p. Kazimierza Świtonia a oficjalne uroczyste pogrzeby zbrodniarzy komunistycznych Drukuj Email
Wpisał: Zygmunt Miernik   
09.12.2014.

Pogrzeb ś. p. Kazimierza  Świtonia a oficjalne uroczyste pogrzeby zbrodniarzy komunistycznych

 

Dzisiaj, 8 grudnia w poniedziałek odbył się pogrzeb Kazimierza  Świtonia, założyciela pierwszego komitetu Wolnych Związków Zawodowych w PRL (1978) , działacza Ruchu  Obrony Praw Człowieka i Obywatela (ROPCiO), więźnia politycznego (1979, 1982) współtwórcy Komitetu Budowy Pomnika upamiętnienia ofiar masakry na KWK „Wujek” oraz obrońcy krzyża papieskiego na Żwirowisku w byłym niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz.

   Msza żałobna odprawiona została w kościele pod wezwaniem świętego Szczepana w Katowicach - Bogucicach. Koncelebrował uroczystość kapelan środowisk patriotycznych ksiądz prałat Jan Szkoc.

Zmarłego pożegnało kilkaset osób, przybyły liczne delegacje z Krakowa, Wrocławia i Łodzi. Obecni byli przyjaciele i współpracownicy zmarłego: Antoni Macierewicz (KOR), Andrzej Rozpłochowski szef NSZZ Solidarność Regionu Śląsko - Dąbrowskiego w 1981r, Dominik Kolorz (obecny szef regionalnej Solidarności) i Adam Słomka (KPN).

Przybyły poczty sztandarowe AK, kopalń ROW i Solidarności Walczącej. Delegacje IPN oraz Strzelca, Solidarnych 2010, Klubów Gazety Polskiej z Katowic - Koszutki i Chorzowa. Prywatnie w pogrzebie uczestniczył także wicewojewoda p. Piotr Spyra.

Zebrani nad grobem odśpiewali Rotę.  

Podkreślano ideową i niezłomną postawę życiową zmarłego Wielkiego Patrioty.

Oburzenie wywołała decyzja Premier Ewy Kopacz i Ministra Obrony o odmowie (z godziny 9.00 dnia dzisiejszego) uwzględnienia wniosku rodziny s.p. Kazimierza Świtonia i stowarzyszenia więźniów politycznych NIEZŁOMNI o nadanie pogrzebowi charakteru państwowego i asysty kompanii honorowej!

Przypominamy, iż systematycznie Prezydent, Premier i Minister Obrony organizują oficjalne pogrzeby zbrodniarzy komunistycznych  (W.Jaruzelskiego, F. Siwickiego, prokuratorów - stalinowskich morderców sądowych żołnierzy „wyklętych” np. płk Wacława Krzyżanowskiego – współodpowiedzialnego za rozstrzelanie  Danuty Siedzikówny „Inki”. itp)

Bulwersuje nadto, iż Marszałek Sejmu proponuje parlamentowi uczczenie minutą ciszy ś.p. Kazimierza Świtonia w towarzystwie propagandysty komunistycznego (z PZPR i TPPR) S.Mikulskiego, pochowanego z nadętym ceremoniałem – odmawiając nawet wysłania delegacji prezydium Sejmu na pogrzeb parlamentarzysty I Kadencji.

Zygmunt Miernik 

Koordynator Stowarzyszenia więźniów politycznych NIEZŁOMNI

(tel. 505 770 567)   Katowice, 8.XII.2014

=======================================

Kazimierz Świtoń in memoriam

Kazimierz Świtoń - kim był i co naprawdę myślał - obraz niezmanipulowany.

 

Zmieniony ( 09.12.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.