Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 18 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow Węgiel, kopaliny arrow ZŁOŻA MIEDZI warte MILIARDY w rękach KANADYJCZYKÓW zamiast KGHM:
Sunday 31 May 2020 01:43:54.30.
W Y S Z U K I W A R K A
ZŁOŻA MIEDZI warte MILIARDY w rękach KANADYJCZYKÓW zamiast KGHM: Drukuj Email
Wpisał: STANISŁAW SPECZIK   
13.12.2014.

ZŁOŻA MIEDZI warte MILIARDY w rękach KANADYJCZYKÓW zamiast KGHM:

 

O co chodzi, jak to się stało,

NAZWISKA + FAKTY

 

wydarzenia/kraj

 

Niniejszym uzupełniam artykuł  Ogromne zasoby węgla i potężne złoża gazu z łupków, miedź, złoto, pierwiastki ziem rzadkich: POLSKA 

 

- o FAKTY ZNANE  od dawna: „Sprawą przekazania złóż miedzi zajęło się już ABW”...

 

AFERA ZE ZŁOŻAMI MIEDZI, KGHM, LESZNO COPPER, STANISŁAW SPECZIK, ZŁOŻA MIEDZI

 

Sprawa ZŁÓŻ MIEDZI przekazanych przez Ministerstwo środowiska firmie Leszno Copper budzi duże emocje. O co chodzi jakie są FAKTY, NAZWISKA i najważniejsze DATY w tej sprawie. Na Se.pl kompendium wiedzy w sprawie AFERY ze ZŁOŻAMI MIEDZI.

 

1.     Złoże pod powierzchnią Głogowa (złoże Bytom Odrzański) zawiera 8 milionów ton miedzi wartej od 700 milionów do ponad miliarda dolarów.

2. O poszukiwanie złóż i wydobycie w Głogowie od 2012 roku ubiegało się KGHM. (Kwiecień 2012 - KGHM wystąpiło o koncesję)

3. Sierpień 2012. O koncesję na poszukiwanie i ewentualne wydobycie składa firma Leszno Copper.

4. Leszno Copper to spółka kontrolowana przez kanadyjski fundusz Lumina Capital Limited Partnership.

5. Leszno Copper zarejestrowana jest w Luksemburgu, jej dyrektorem generalnym jest Stanisław Speczik, do 2004 roku prezes KGHM.

6. Stanisław Speczik oprócz kierowania Leszno Copper jest członkiem RADY NAUKOWEJ Państwowego Instytutu Geologicznego.


7. Sprawa przyznania koncesji dla KGHM powinna zostać rozpatrzona i zamknięta w ciągu 2 miesięcy czyli ok. czerwca 2012.

8. Rozstrzygnięcie pojawiło się dopiero w styczniu 2014. Ministerstwo środowiska wydało decyzję korzystną dla Kanadyjczyków.

9. Sprawą przekazania złóż miedzi zajęło się już ABW.

===============================

[grudzień 2014: I co? I NIC... Dalej o tym piszą, alarmują.. . O wycenie zawartości ZŁOTA I SREBRA – patrz Ile MILIARDÓW są warte złoża miedzi, złota, srebra Bytom Odrzański

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.