Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 30 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Agentura II arrow Dlaczego Sławomir Cenckiewicz nie ujawnił tych dokumentów na temat KO SB TOWER, czyli...
Thursday 24 October 2019 06:37:30.27.
migawki
Człowiek, kapłan, który w Ogrodach Watykanu przyjmuje błogosławieństwa szamanek, tańczy i kiwa się wokół „świętego Ognia” czy „śniętego Węża”, nie jest katolikiem, nie jest heretykiem. Jest APOSTATĄ, czyli kapłanem Szatana.
A w Polsce w wielu parafiach obchodzi się "święto kremówki". Nie dziwi więc, że realizacja proroctw, rewolta w Watykanie umyka uwadze owieczek i co głupszych pastuchów. To jest hermeneutyka ciągłości !
==============
 
W Y S Z U K I W A R K A
Dlaczego Sławomir Cenckiewicz nie ujawnił tych dokumentów na temat KO SB TOWER, czyli... Drukuj Email
Wpisał: Marek Ciesielczyk   
16.12.2014.
Spis treści
Dlaczego Sławomir Cenckiewicz nie ujawnił tych dokumentów na temat KO SB TOWER, czyli...
Strona 2

Dlaczego Sławomir Cenckiewicz nie ujawnił tych dokumentów na temat KO SB TOWER, czyli Wojciecha Wierzewskiego?

 

[Umieszczam bardziej ze względu na Cenckiewicza, niż Wierzewskiego.  M. Dakowski]

 

Marek Ciesielczyk - 7 Maja, 2013 http://niepoprawni.pl/blog/7514/dlaczego-slawomir-cenckiewicz-nie-ujawnil-tych-dokumentow-na-temat-ko-sb-tower-czyli

 

Wojciech Wierzewski – prawa ręka trzech kolejnych prezesów Kongresu Polonii Amerykańskiej był Kontaktem Operacyjnym SB. Dokumenty z IPN na ten temat ujawniłem w czasie mego wykładu w Chicago w lutym 2009 roku. Znacznie wcześniej dostęp do tych materiałów musiał mieć wówczas pracownik etatowy IPN, Sławomir Cenckiewicz, który - zdaje się - brał nawet pieniądze od pewnego (dziwnego) środowiska polonijnego w USA za sprawdzanie dokumentów polonijnych w IPN. Przypomnijmy, później Cenckiewicz bronił niejakiego Andrzeja Jarmakowskiego, polonijnego dziennikarza z Chicago, gdy opublikowałem dokumenty, z których wynikało, że Jarmakowski potajemnie spotykał się z rezydentami SB w Chicago w drugiej połowie 1989 roku. O sprawie Jarmakowskiego napiszę innym razem.

 

*****

 

Wojciech Wierzewski, jedna z najważniejszych postaci Polonii amerykańskiej współpracowała z SB! Przez ostatnie 25 lat należał do najbardziej wpływowych osób w środowisku polonijnym w USA. Wkradł się w łaski trzech kolejnych prezesów Kongresu Polonii Amerykańskiej. Okazało się, że wcześniej jako „kontakt operacyjny” współpracował z SB! Dzisiaj jego żona broni go, twierdząc, że nikomu nie zaszkodził … Jedna z najważniejszych postaci Polonii amerykańskiej współpracowała z SB!

Wojciech Wierzewski zmarł w grudniu 2008

 

Rozmowa sondażowo-pozyskaniowa

Gdy na wiosnę 1979 roku podporucznik SB Tadeusz Winiecki otrzymał informację, iż do USA wyjeżdża na roczne stypendium jeden z adiunktów w Katedrze Kultury na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, 38-letni wówczas dr Wojciech Wierzewski, postanowił przeprowadzić z nim „rozmowę sondażowo-pozyskaniową”. SB miała nadzieję, iż uda się zwerbować Wierzewskiego w celu uzyskiwania od niego informacji na temat Russian and East European Institute w Indiana University, prestiżowej instytucji, zajmującej się Związkiem Sowieckim oraz państwami Europy Wschodniej.

Do pierwszego spotkania przyszłego stypendysty z oficerem SB doszło natychmiast po powrocie Wierzewskiego z festiwalu filmowego w Cannes, gdzie przebywał na delegacji służbowej. Rozmowa miała miejsce 8 czerwca 1979 roku, między godz. 12:oo i 13:oo, w kawiarni „Sejmowa” w Warszawie. SB była tak bardzo zadowolona z jej przebiegu, iż w raporcie napisano: „Kandydat ciekawy, przy pomyślnym rozwoju sytuacji może być dla nas bardzo użyteczny. Przed wyjazdem konieczne jest – poza przeszkoleniem – systematyczne wdrażanie do współpracy poprzez przekazywanie konkretnych zadań do realizacji”. Raport SB z pozyskania do współpracy Wierzewskiego z dopiskiem esbeka, wskazującym na wysoką ocenę, jaką dał mu oficer Służby Bezpieczeństwa

 

Wierzewski czuje się moralnie zobowiązany do udzielenia pomocy SBZmieniony ( 16.12.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.