Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 131 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Sejm i to drugie arrow ...kanapki pani poseł Pawłowicz a LASY i zmiana Konstytucji
Monday 26 October 2020 11:13:15.30.
migawki
 

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”.

Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

 
W Y S Z U K I W A R K A
...kanapki pani poseł Pawłowicz a LASY i zmiana Konstytucji Drukuj Email
Wpisał: WIESŁAWA   
21.12.2014.

...kanapki pani poseł Pawłowicz a LASY i zmiana Konstytucji

 

http://starywrocek.salon24.pl/622053,ja-w-sprawie-kanapki-pani-posel-pawlowicz

WIESŁAWA18.12 20:00  @Autor

 

---------------

Pan profesor poseł Niesiołowski pracuje

-------------

W tej sprawie ważne są okoliczności w jakich doszlo do tego strasznego wykroczenia tzn. jedzenia kanapki przez poseł Pawłowicz.

Jak wynika ze stenogramu [--] pani poseł Pawłowicz zjadła tę kanapkę tuz przed północą.

Dlaczego p. Posel dopuściła się tego wykroczenia. ano dlatego, ze była prawdopodobnie głodna. A dlaczego nie wyszla z sali aby zjeść?

Ano dlatego, że właśnie o tej ekstraordynaryjnej porze mialo się odbyć wyjątkowo ważne głosowanie nad wnioskiem w sprawie zmiany w Konstytucji.

W tym glosowaniu każdy glos był ważny. Jak wynika ze stenogramu w głosowaniu za zmianą opowiedziało się 291 posłów, 150 było przeciw, do większości konstytucyjnej zabrakło pięciu głosów. Ustawę o zmianie konstytucji Sejm uchwala większością co najmniej 2/3 głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów.

Sejm nie zdołał zmienić konstytucji. Zmiana, której nie przyjęto, stanowiła, że lasy stanowiące własność Skarbu Państwa nie podlegają przekształceniom własnościowym z wyjątkiem uzasadnionego celu publicznego.

Zabrakło jedynie 5 głosów do zmiany konstytucji. Tylko dlatego koalicji rządowej nie udało się wprowadzić tej zmiany, że posłowie opozycji, a wśród nich pani poseł Pawlowic siedzieli na sali sejmowej do północy.. Wywoływanie awantury, ze zmęczona i głodna kobieta sięgnęła po kanapkę jest czymś obrzydliwy.

Natomiast nikogo nie oburza fakt, że obrady w tak ważnej sprawie jak zmiana Konstytucji zaplanowano o tak późnej porze. Przecież zmian w konstytucji nie przeprowadza się co miesiąc. Jest to sprawa wyjątkowa. W ciągu ostatnich 9 lat było to trzecie tego typu głosowanie.

 

I druga sprawa na która zwrócił uwage poseł Girzyński:
To, że tego typu nowelizacja idzie do Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów
Naturalnych i Leśnictwa, przy całym moim szacunku dla każdej komisji parlamentarnej, a nie do Komisji Konstytucyjnej jest bardzo złym precedensem formalnoprawnym, który nigdy nie powinien mieć miejsca. (Dzwonek) To, że marszałek senior naszej Izby, pan marszałek Józef Zych, który był posłem wnioskodawcą w tej sprawie, na znak protestu przeciwko temu zrezygnował ze swojej funkcji – a przecież wywodzi się ze środowiska, które zgłosiło ten projekt – powinno być także dla nas pewnego rodzaju przestrogą, aby nie robić tego w przyszłości, jeżeli chodzi o tak ważną sprawę. Zmiana konstytucji nie jest zwykłą ustawą, którą głosujemy od czasu do czasu. Bez względu na to, jaki będzie wynik w tej sprawie, bardzo proszę, aby pan marszałek i następcy pana marszałka na tym stanowisku nigdy w przyszłości tego nie robili, jeżeli chodzi o ten precedens, z dbałości o rzetelność prac konstytucyjnych.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.