Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 54 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow resorty siłowe a "prawo" 14 arrow KOLEJNA FARSA SĄDOWA. W Gdańsku.
Sunday 23 February 2020 14:44:22.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

 
W Y S Z U K I W A R K A
KOLEJNA FARSA SĄDOWA. W Gdańsku. Drukuj Email
Wpisał: Anna Kołakowska   
28.12.2014.

KOLEJNA FARSA SĄDOWA.

 

Kolejny wyrok sądu w Gdańsku w trybie nakazowym dla młodego człowieka za protest.

Piątego  marca 2015 r. przed Sądem Rejonowym w Gdańsku odbędzie się rozprawa dwudziestoletniego studenta Krzysztofa Przyborowskiego.

We wrześniu sąd w Gdańsku skazał go, podobnie jak Marysię Kołakowską w trybie nakazowym  na 40 godzin prac społecznych.

Wyrok zapadł w lipcu, ale Krzysztof dowiedział się o tym dopiero po trzech miesiącach, gdy otrzymał pismo z sądu.

Po odwołaniu się od wyroku nakazowego sąd wyznaczył termin rozprawy z udziałem oskarżonego. Młody człowiek, działacz ONR został skazany za zorganizowania protestu przeciwko demonstracji feministek i środowisk homoseksualnych, która miała miejsce w dniu 11 marca.

Trudno było nie zaprotestować skoro feministyczna demonstracja odbywała się na Placu Poległych Stoczniowców pod pomnikiem zamordowanych w grudniu 1970 r. robotników. Wobec tej jawnej profanacji młodzież, zorganizowana w czternastoosobowe, oddzielone od siebie  grupy wyrażała oburzenie, skandując hasła adekwatne do adresatów czyli "Raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę!" itp.

Przy czym ich spontaniczna reakcja była w pełni uzasadniona ponieważ zgromadzeni lewacy mieli na transparentach hasła antykatolickie i proaborcyjne. Krzysztof został oskarżony przez policję o zorganizowanie nielegalnej demonstracji choć prawo dopuszcza spontaniczne protesty, a demonstrowania w grupach do czternastu osób nie wymaga legalizacji.
Anna Kołakowska

==============================

...Trzeba pamiętać iż w takich przypadkach, najpierw obecna ubecja czyli policja stara się pozyskać nowych swoich informatorów... 

Niektórzy się łamią inni nie. Warto też przyglądać się wyrokom sądowym bo one z reguły są powiązane z "ustaleniami" podczas przesłuchań

Piotr Z

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.