Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 104 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow "politycy" III arrow Syn ministra A. Halickiego bez kary za marihuanę ...a rokowania w jego przypadku są pozytywne...
Tuesday 26 January 2021 22:20:59.31.
migawki
 

My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a przecież to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

To całe aj-waj o szczepieniach celebrytów celowe: By ludziki poczuły zazdrość i zaczęły się pchać do szczepień.

rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz: "mówimy o pewnym zbiegu czasowym zgonu i szczepienia".

Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił.

                                                               Yes! Yes! Yes! Polska ma pierwszą kobietę GMO! POLSKA WIELKI PROJEKT rozpoczęty!

Była "pomroczność jasna", teraz jest "dobrowolność obowiązkowa"

Skuteczność penicyliny nie została udowodniona w kontrolowanych badaniach klinicznych, lecz w praktycznym jej stosowaniu w leczeniu rannych żołnierzy podczas II wojny światowej.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Syn ministra A. Halickiego bez kary za marihuanę ...a rokowania w jego przypadku są pozytywne... Drukuj Email
Wpisał: Jolanta Wrońska, szefowa Prokuratury Rejonowej   
31.12.2014.

Syn ministra Andrzeja Halickiego bez kary za marihuanę

 

...a rokowania w jego przypadku są pozytywne...

 

Grażyna Zawadka 31-12-2014, rp

Obronną ręką ze sprawy narkotykowej wyjdzie Armin H. syn posła PO i obecnego ministra administracji i cyfryzacji. Prokuratura potwierdziła, że 21-latek posiadał marihuanę i częstował nią inną osobę. Jednak dała mu szansę i chce warunkowego umorzenia postępowania.

- Skierowaliśmy do sądu wniosek o warunkowe umorzenie postępowania z wyznaczeniem dwuletniego okresu próby. Chcemy także, aby oskarżony zapłacił 1 tysiąc złotych świadczenia pieniężnego na cel społeczny – mówi „Rzeczpospolitej" Jolanta Wrońska, szefowa Prokuratury Rejonowej w Piasecznie.

Armin H. został zatrzymany w końcu czerwca ubiegłego roku w rejonie Góry Kalwarii na Mazowszu (pierwsza ujawniła to „Rzeczpospolita"). Jak pisaliśmy policjanci drogówki skontrolowali samochód, którym podróżowały cztery osoby, w tym – jak się okazało – kierujący nim syn posła Andrzeja Halickiego. Kiedy funkcjonariusze poprosili Armina H. o okazanie dokumentów zobaczyli, że pospiesznie i nerwowo pozbywa się jakiegoś zawiniątka, rzucając je na podłogę. Wykonane na miejscu badanie testerem wykazało, że jest to marihuana. Jak wówczas określili policjanci narkotyku było 1,56 grama. Armin H. został zabrany do policyjnej izby zatrzymań gdzie spędził noc, a następnie zwolniony do domu. Prokurator postawił mu dwa zarzuty: posiadania narkotyków oraz udzielania go innej osobie. Oba te czyny są zagrożone karą do trzech lat więzienia.

Trwające pół roku śledztwo potwierdziło, że marihuana należała do syna posła, a także to, że proponował on narkotyk jednej z osób. Jednak prokuratorzy uznali, że Armin H. zasługuje na warunkowe umorzenie postępowania. Czym się kierowali śledczy podejmując decyzję dzięki której zostanie on łagodniej potraktowany?

- Oskarżony przyznał się do zarzutów, nie był dotąd karany, a rokowania w jego przypadku są pozytywne – wyjaśnia „Rzeczpospolitej" prok. Wrońska. Jak dodaje, spełniony został także inny warunek: zarzucane Arminowi H. przestępstwo jest zagrożone karą poniżej trzech lat więzienia.

Tuż po zatrzymaniu policjanci stwierdzili, że H. posiadał 1,56 grama marihuany. Po zbadaniu przez biegłego okazało się, że ilość była mniejsza i wynosiła 0,62. Skąd różnica?

Jolanta Wrońska tłumaczy to następująco: - Po ujawnieniu narkotyk był ważony „brutto", razem z opakowaniem, czyli papierem w jaki został zawinięty. Biegły, który przeprowadził ekspertyzę określił ilość czystego narkotyku. I stwierdził, że czystej marihuany było 0,62 grama – mówi nam prok. Wrońska.

Skąd H. miał narkotyk – śledczy nie ustalili, a sam oskarżony tego nie wyjawił.

Ostateczną decyzję dotyczącą tego, czy warunkowo umorzyć postępowanie dotyczące Armina H. podejmie Sąd Rejonowy w Piasecznie.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.