Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 54 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Agentura II arrow Bubel w układzie
Monday 06 July 2020 19:55:52.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Bubel w układzie Drukuj Email
Wpisał: Maciej Lisowski   
03.01.2015.
Spis treści
Bubel w układzie
Strona 2

Bubel w układzie

 

 

Maciej Lisowski 1 styczeń 2015

http://fundacja.lexnostra.pl/bubel-w-ukladzie

 

Leszek Bubel, który sam się tytułuje „Prezydentem”, nie ustaje w swoich ponad dwudziestoletnich nieudolnych usiłowaniach niszczenia wizerunku kolejnych osób i organizacji. Dlaczego to robi? Kto go inspiruje? Czy usiłuje niszczyć osoby przypadkowe, czy wytypowane, a jeśli tak, to przez kogo? Kim tak naprawdę jest „Prezydent”? Prawdy z pewnością nie dowiedzą się Państwo z jego własnych ust.

 

Piękny start w dorosłe życie

Leszek Bubel tak pisze o swoich oponentach: „Zżerani przez własne kompleksy i życiowo niezaradni, przeżywają ciężko każdy mój sukces.”.

Rzeczywiście – od najmłodszych lat Leszek Bubel osiągał sukcesy. Już w 1978 r. – gdy miał 21 lat – posiadał niemały majątek, o którym nawet obecnie mało który młodzieniec może pomarzyć: mieszkanie M4 spółdzielcze własnościowe i samochód Fiat 126p. Jego rodzice także nie klepali przysłowiowej biedy: ojciec Karol prowadził w Węgrowie sklep galanteryjny i posiadał mieszkanie własnościowe, natomiast matka – Sabina z d. Tarapata prowadziła w Warszawie Pracownię Bielizny i również posiadała mieszkanie własnościowe.

Co prawda młody Bubel był w wieku poborowym, ale służba wojskowa mu nie groziła, bowiem leczył się na padaczkę skroniową (wg. książeczki wojskowej AB0167117 WKU W-wa Pr. Poł.).

Być może dlatego nie mógł długo usiedzieć w miejscu – ciągnęło go do wielkiego świata.

Pierwszy wyjazd zagraniczny do Bułgarii i Turcji odbył w dniach 21.07.1975r. – 08.08.1975r. (samolot). Następnie otrzymał paszport z 3-miesięcznym okresem ważności „przeznaczony” do wyjazdu do Austrii, lecz wyjechał do Holandii i Danii, gdzie 11.09.1978 r. Wydział Konsularny Ambasady PRL przedłużył ważność paszportu do dnia 10.02.1979 r.

Pomimo upływu terminu ważności paszportu Leszek Bubel nie powrócił do kraju i nadal przebywał za granicą, o czym w dniu 24.04.1979 r. Naczelnik Wydziału Paszportów KSMO w Warszawie poinformował Terenową Komisję Poborową Warszawa Praga Południe.

Po raz kolejny Leszek Bubel wystąpił o zgodę na wydanie paszportu w dniu 28 lipca 1981 r. – tym razem w okresie 23.12.1981 r. – 08.01.1982 r. zamierzał zwiedzić Indie i Cejlon. W tym czasie dysponował już działką o powierzchni 700 m² z domem piętrowym i warsztatem złotniczym, Fiatem 128p i nowym warsztatem w budowie. W dniu 25.11.1981 r. otrzymał jednak odmowę, gdyż „poprzedni wyjazd deklarował na 1 miesiąc do Austrii, znalazł się w Danii gdzie przedłużył pobyt do 9 m-cy”.

Od tej decyzji Leszek Bubel odwołuje się podaniem (na którym nie napisał daty) – i tu następuje bardzo istotne zdarzenie – wszystko zmienia wewnętrzna notka skierowana do Towarzysza Jeża, która stwierdza krótko „Dać zgodę, Jeż zamelduj Szefowi”. Jej autorem jest prawdopodobnie kom. Pnonowski, choć nie ma pewności co do nazwiska ze względu na dość niewyraźny zapis. Leszek Bubel otrzymuje zgodę na wyjazd, który nie dochodzi do skutku, zapewne z uwagi na wprowadzenie Stanu Wojennego.

Stan Wojenny nie przeszkodził jednak Leszkowi Bublowi w otrzymaniu paszportu i zgody na wyjazd na Węgry w dniach 18-30.06.1982 r.

Bohater podziemia”

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.