Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 115 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow Zdrówko 15 arrow W sprawie działań ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza i sytuacji pacjentów
Tuesday 26 January 2021 22:13:14.31.
migawki
 

My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a przecież to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

To całe aj-waj o szczepieniach celebrytów celowe: By ludziki poczuły zazdrość i zaczęły się pchać do szczepień.

rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz: "mówimy o pewnym zbiegu czasowym zgonu i szczepienia".

Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił.

                                                               Yes! Yes! Yes! Polska ma pierwszą kobietę GMO! POLSKA WIELKI PROJEKT rozpoczęty!

Była "pomroczność jasna", teraz jest "dobrowolność obowiązkowa"

Skuteczność penicyliny nie została udowodniona w kontrolowanych badaniach klinicznych, lecz w praktycznym jej stosowaniu w leczeniu rannych żołnierzy podczas II wojny światowej.

 
W Y S Z U K I W A R K A
W sprawie działań ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza i sytuacji pacjentów Drukuj Email
Wpisał: Janusz Sanocki   
07.01.2015.

Oświadczenie  Stowarzyszeń

 

W sprawie działań ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza i sytuacji pacjentów

1)    Zgodnie z Konstytucją RP obowiązkiem państwa i jego instytucji jest zapewnienie obywatelom dostępu do świadczeń medycznych.

2)    Tymczasem nieodpowiedzialne działanie władz: Sejmu który ustawą – bez odpowiedniej konsultacji wprowadził „pakiet onkologiczny”,  rządu który takie działanie zainicjował i ministra  zdrowia doprowadziło do sytuacji, w której miliony Polaków zostało  faktycznie pozbawionych opieki medycznej.

3)    Minister zdrowia natrafiając na sprzeciw lekarzy rodzinnych, którzy nie chcą podpisać zmienionych umów, oskarża ich o „szantaż” brak dbałości o dobro pacjentów – w podobnym duchu wypowiadają się przedstawiciele koalicji rządowej. Jednak w państwie prawa nie może być pojęcia pracy przymusowej i lekarze rodzinni mają prawo odrzucić niesprawiedliwe propozycje ministra. To na ministrze zdrowia ciążył obowiązek uzgodnienia umów tak, by pacjenci ani dnia nie pozostali bez opieki.

4)    Wobec powyższych faktów stwierdzamy, że odpowiedzialność za obecny kryzys i pozbawienie znacznej części społeczeństwa dostępu do podstawowej opieki medycznej  ponoszą władze, a zwłaszcza minister zdrowia.

Domagamy się zatem natychmiastowej dymisji Bartosza Arłukowicza i przystąpienia przez rząd do poważnych rozmów ze środowiskiem medycznym.

Nysa 5 stycznia 2015 r.

Janusz Sanocki – Stowarzyszenie „Obywatele Przeciw Bezprawiu”

Piotr Smoter – Stowarzyszenie Liga Nyska

Danuta Wąsowicz-Hołota – Nyskie Towarzystwo- Społeczno-Kulturalnego

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.